Top 5 vín pro ženy

Top 5 vín pro ženy
Tento seznam vín vznikl na základě pozitivních hodnocení vín od žen na našich ochutnávkách na podzim roku 2019
PROSECCO DOCG BEPIN DE ETO SUPERIORE MILLESIMATO EXTRA DRY
Co to je: Elegantní šumivé víno ze severní Itálie tradiční kategorie Prosecco. Pochází ze samotného srdce regionu – Valdobbiadene – odkud pocházejí ta nejlepší Prosecca. Navíc v designové lahvi. Existuje i v lahvi 1,5L a růžové Rosé.
Proč pro ženy: Ideální je, když jde forma v ruku v ruce s obsahem. U vína se často stává, že má krásnou etiketu, ale obsah nestojí za nic. Naštěstí to není případ Prosecco Bepin. Designová láhev – přiznejme si to upřímně – zaujme na první pohled. A obsah láhve – zaujme na první doušek. Toto je jasná volba mezi šumivými vína a vítězství pro oči i chuťové pohárky:)
CÔTES DE PROVENCE ROSÉ 2018 - DOMAINE HOUCHART
Co to je: růžová klasika nejen jižní Francie. Lehké, ovocné šťavnaté a snadno pitelné růžvé víno z tradičního vinařství Domaine Houchart, které založil spolužák Paula Cezanna
Proč pro ženy: Je to francouzské, je to růžové, je to z Provence, v pěkné lahví a hlavně…je to dobré – lehké tóny malin a jahod vás budou nutit k zamyšlení, zda dvě lahve nejsou málo:)
UNO GRANDE APPASSIMENTO BIANCO
Co to je: Bílé víno jižní Itálie, které vzniklo částečným sušením hroznů, které udrželo ve víně zbytkový cukr, proto je polosuché.
Proč pro ženy: Suchá vína jsou výborná. Ale občas je potřeba si život trochu osladit. A toto jihoitalské víno je na to ideální. Je šťavnaté, ovocné a opravdu snadno pitelné. Zbytkový cukr není otupující, jen zpříjemňuje projev vína.  A navíc – existuje i v 3litrové bag—in-boxu, kde vás víno vyjde daleko levněji…a …i v červené variantě….a také v bag-in-boxu.
PINOT GRIGIO ERRAZURIZ ESTATE SERIES 2018
Co to je: Chilské suché bílé víno z odrůdy Pinot Grigio = rulandské šedé z vinařství Errazuriz, jednoho z nejstarších v Chile
Proč pro ženy: Rulandské šedé je jedna z nejoblíbenějších odrůd, díky kombinaci plnosti, zralosti a ovocné šťavnatosti – prostě rozmazlí vaše chuťové pohárky. Navíc Chile je nyní vyhlášena nejen tvorbou špičkových červených vín ale i svěžích bílých. A vinařství Errazuriz – to je chilská vinařská alternativa k rodině Kennedyů – zakladatel Maximiano Errazuriz založil vinařství mimo jiné proto, aby unikl nekonečným diskuzím, kdo se stane příštím prezidentem Chile, zda jeho bratr či švagr... Nakonec jím byli oba.
CAIRANNE "LES TRAVÉES" ALAIN JAUME 2015
Co to je: Červené víno z jižní Francie, z údolí Rhony, jedno z ístních cru stejně jako Chateauneuf du Pape. Víno založené na odrůdách Grenache, Syrah, Mourvedre.
Proč pro ženy: Mohutné jihofrancouzské víno s 14% alkoholu pro ženy? Ano! Vyšší alkohol neznamená, že víno nemůžeme být elegantní, harmonické, šťavnaté, snadno pitelné a zároveň stále se vyvýjející se. S každým zatočením skleničky objevíte další vůni, s každým novým douškem chuťovou nuanci a to ta dlouho až zjistíte, že… láhev je prázdná.
Zde najdete další tipy na vína pro ženy a Tipy na TOP vína pro může
Vánoční tipy na Vánoce