Italský týden vín
Itálie je jednou z vůbec nejvýznamějších vinařských zemí světa. Velikost a množství vinných oblastí dodává nekončící škálu odrůd, chutí, apelací, vůní a vůbec rozličných charakterů vín. Od svěžích jedno-odrůdových vín severní Itálie (Alto Adige), přes Veneto se svým Pinot Grigio a Proseccem, vyhlášený Piemont s Barbarescem či Barberou a nebo asi nejslavnější Toskánsko s víny jako Brunello či Vino Nobile. Nemůže při tomto výčtu zapomenout ani na jih Itálie - Puglia a Sicílie. Oblasti, které dokážou nabídnout plná vína s velmi zajímavým poměrem ceny a kvality. My jsme pro vás připravili italský týden vín, kdy můžete za akční cenu ochutnat celou škálu našich italských vín.
Týden italských vín
Jak slevu využít: Je to velmi jednoduché - slevu vám náš e-shop přiřkne automaticky, jakmile objednáte italská vína v celkové hodnotě 2000,-Kč. Výší slevy uvidíte rovnou v nákupním košíku e-shopu. Není potřeba zadávat žádný kód. Sleva však platí jen na italská vína a to do 25. července 2016.
Toskánská vína
Toskánsko je nejprestižnější vinařskou oblastí Itálie. Je známé svými Chianti mezi nimiž na kvalitativním vrcholu se nachází Chianti Classico - to se dále dělí na tři úrovně: samotné Classico, pak Riserva a nově také Gran Selezione. Vůbec nejlépe hodnocená jsou pak vína Vino Nobile di Montepulciano a Brunello di Montalcino. V toskánsku však najdeme i bílá vína
 Italská vína - Vino Nobile riservaItalská vína - Chianti Classico Gran Selezione
Chianti Classico RiservaChianti Classico
Zde najdete ostatní Toskánská vína z našeho sortimentu.
Vína z Piemontu
Piemont je nejzápadnější italskou vinařskou oblastí a společně s Toskánskem také tou nejvyhlášenější. Kromě vína je tento region také známý sběrem exkluzivních hub - lanýžů. Oblasti Piemonte z pohledu vína lze rozdělit na dvě podoblasti - jednu v okolí města Alba a druhá pojmenovaná podle obce Asti. V obou oblastech lze nalézt určité podobnosti v použitých odrůdách, ale styl vín je velmi rozdílný. Zvykem v Piemontu je pojmenovávat některá vína podle odrůdy a regionu, z kterého pocházejí. Proto se například s odrůdou Barbera můžete setkat jednak ve variantě d´Alba ale i d´Asti. Mezi rozdíly patří například produkce sladkého mírně perlivého vína Moscato d´Asti. Na druhou stranu velkou výhodou vinařů z okolí Alba je produkce špičkových vín Barolo a Barbaresco (což jsou také jedíná vína, která nenesou název odrůdy), které jsou stejně jako základní Nebbiolo d´Alba vytvořena z věhlasné odrůdy Nebbiolo.  Nesmíme zapomenout na zdejší bílá vína. Jednak minerální Roero Arneis, které kombinuje mineralitu, citrusové plody a svěžest. A pak hlavní bílá hvětda Piemontu - Gavi di Gavi. Ale z Piemontu pocházejí například i cenově dostupné 10 bag-in-boxy Chardonnay.
Celkový sortiment vína z Piemontu najdete zde.
Amarone della Valpolicella
Amarone
Amarone jsou vyhlášená vína italské oblasti Veneto. Jsou do značné míry vlajkovou lodí tohoto regionu. Co je pro Toskánsko Brunello a pro Piemont Barolo, to zde je Amarone. Tato koncentrovaná a komplexní vína získávají na své mohutnosti během částečného sušení hroznů, před tím než se vylisují. Výsledkem jsou vína s 15% alkoholu a více. Pocitu chuťové a aromatické plnosti pomáhá i lehce zvýšený zbytkový cukr (díky sušení hroznů) - cca 4 až 6 g/L.
Veneto však není jen Amarone. Najdeme zde celou škálu příjemných vín ve všech cenových hladinách. Klasikou jsou zde červená vína Valpolicella a nebo mezi bílými víny hit celé Itálie - Pinot Grigio. A samozřejmě mezi hlavní vína Veneta patří...Prosecco...
Prosecco a italská šumivá vína
Italská šumivá vína Prosecco
Prosecco je tradiční šumivé italské víno z odrůdy Glera (dříve nazývané i Prosecco) a jejich lokálních vinných klonů. Vína Prosecco pocházejí z oblasti Veneto severně od Benátek. Nejkvalitnější vína pak z regionu Valdobbiadene a ta jsou také označena DOCG. Vína se vyrábějí z tradiční odrůdy Prosecco zde nyní zvané Glera. Velmi raritně také existuje prosecco ve variantě tichého vína. Avšak celosvětovou proslulost si získalo díky eleganci, jemnému perlení, příjemné citrusovo-květinové vůni a ovocné chuti.  
Sortiment Prosecco a italských šumivých vín najdete zde.
Sicilská vína
Sicilská vína
Sicílie jako nejjižnější část Itálie má své místo na vinné mapě Itálie. A to významné. Zdejší produkcí vína se řadí na čtvrté místo mezi italskými vinařskými regiony. Víno zde v pravém slova smyslu zapustilo kořeny. Jeho tradice sahá až do antiky do doby starověkého Říma. Vliv na charakter zdejších vín má kopcovitý až horský charakter většiny sicilského území se sopečným podložím. Navíc velmi teplé a stále podnebí. To vše napomáhá vzniknout zdejším hutným, výrazným červeným vínům. Ale i zde najdete výjimky. A pro milovníky Kmotra a mafiánské tématiky vřele doporučujeme toto víno.
Celý sortimen vín ze Sicílie najdete zde.
Primitivo
Primitivo
Jiho-italská odrůda červených vín dávající vínům tmavou barvu, vyšší obsah alkoholu, aroma višní, sušených švestek, čokolády a tabáku. Původ odrůdy sice není v samotné jižní Itálii, ale v samotné Apulii (Puglia) zdomácněla již od 17. století. Výzkumy DNA v posledních desetiletích bylo dokázáno příbuzenství s odrůdou Zinfandel (jedná se prakticky o stejnou odrůdu), stejně tak s historickou chorvatskou odrůdou Tribidrag, o které jsou záznamy až ze začátku 16. století. Její název v překladu znamená "brzy" - tedy alternativo k Primitivo, kde primo znamená první. Odrůda roste středně rychle, preferuje půdu s vyšším obsahem vápence. Vyhovují jí vyšší denní a noční teploty.
Všechna vína z odrůdy Primitivo najdete zde.