Bardos Reserva - Ribera del Duero 2016

Bardos Reserva - Ribera del Duero 2016

Španělské červené víno z oblasti Ribera del Duero. Vůně je komplexní a atraktivní, připomíná černé ovoce, čokoládu a jemný dotek francouzského dubového dřeva. Chuť je plná a silná, se komplexní osobností, která pochází z Tinta del País. Kyselina a taniny jsou pěkně vyvážené a přispívají k jeho charakteru. Vděči za ně menšímu podílu Cbernet sauvignonu. Dochuť je dlouhá a přetrvávající., 16 měsíců ve francouzských dubových sudech. 92 bodů od Peňin Guide.


Odruda Tinta del País, Cabernet sauvignon
Doba archivace 8 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění 92
Země původu Španělsko
Vinařství Vintae
485,00 Kč
  • Objednejte 6 za 460,00 Kč kus a ušetříte 6%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

V roce 1999 se José Miguel Arambarri z La Rioja rozhodl obnovit podnikání svých předků a zasadit svou první vinici. Netrvalo dlouho a byly přidány další vinice a usedlosti ve spolupráci s jeho syny José Miguel a Ricardo. Jejich cíl byl jasný: inovovat španělský trh s vínem. Vintae, začínající jako skromné ​​rodinné vinařství v Rioji, se za poslední desetiletí vyvinula na jednoho z nejdynamičtějších výrobců ve více regionech ve Španělsku pod vedením bratrů Ricarda a Josého Miguela Arambarriho. Společnost nyní vyrábí 12 sortimentů vín z celého Španělska a vlastní tři vinařství.

Ribera del Duero je španělský vinařský region s klasifikací Denominación de Origen Protegida (DOP) Nachází se na rozsáhlé vyvýšené severní náhorní plošině Pyrenejského poloostrova. Zabírá jižní pláně provincie Burgos, zasahuje na západ do Valladolidu a zahrnuje části provincií Segovia a Soria na jih a východ. Jak název napovídá, region sleduje tok řeky Duero v délce přibližně 115 km proti proudu od Valladolidu a je nejširší asi 35 km. Tento region se nachází kolem mladších úseků řeky, která později prochází nedalekými regiony Toro a Rueda a poté prochází slavnými portugalskými pěstitelskými oblastmi Douro a Porto, kde se vlévá do Atlantského oceánu. Je jedním z jedenácti regionů „kvalitního vína“ v rámci autonomního společenství Kastilie a León. Jeho středem je město Aranda de Duero i když nejslavnější vinice obklopují Peñafiel a Roa de Duero ležící na západ od něj. Více zde Ribera del Duero

Další informace

Další informace

Země původu Španělsko
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 14,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 92
Vinařství Vintae
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').