Sada 6 vín - Maison Jadot - Bourguignons

Sada 6 vín - Maison Jadot - Bourguignons

Sada 6 lahví obsahuje tří vína (po 2ks od druhu) z vinařství Maison Louis Jadot. 


Coteaux Bourguignons rosé- Maison Louis Jadot -  je růžové víno jedné z nejmladších burgundských apelací. Toto rosé z vinařství Maison Louis Jadot bylo v posledních letech prakticky výhradně určeno pro japonský a americk trh. Letos poprvé jsme jej dostali příležitost dovézt i do ČR. Narozdíl od růžového Marsannay není založeno na odrůdě Pinot Noir, ale na Gamay. I přes to, že se jedná o víno z Burgundska a nikoliv Beaujolais. Krásná, světlá a elegantní růžová barva, tak typická pro Gamay a moderní růžová vína. Ovocnost a jemnost je patrná již ve vůni, tóny malin, jahod a lehký dotek lehké divokosti lesního ovoce. Štavnatost a živost se projevuje i v chuti, každý doušek vybízí k dalšímu napití Ovocná složka je v hormonii se kyselinami a dohromady vytváří překvapivě komplexní a dlouhou dochuť.


Coteaux Bourguignons blanc - Maison Louis Jadot - Víno pochází z Beaujolais a hlavního Burgundska zároveň a kombinuje dvě odrůdy ze dvou různých typů půd. Dominantní burgundské Chardonnay z vápencových půd a Aligoté z oblasti Beaujolais z převážně hlinitého podloží. Ve vůni je díky Aligoté příjemně ovocné a svěží, v chuti pak Chardonnay dodává plnost a krémovost, to vše spojené jemným minerálním charakterem. Závěr je svěží, dlouhý a příjemně harmonický


Coteaux Bourguignons rouge - Louis Jadot - Coteaux bourguignons od Louis Jadot je vínem, které spojuje Beaujolais a Burgundsko. Beaujolais mu dodává odrůdu Gamay, pěstovanou na žulovém podloží. Burgundsko zase tradiční Pinot Noir na jílovito-vápencovém podloží. Výsledkem je víno plné, vyrovnané, které vyjadřuje jemnost a aromatickou čistotu svých dvou odrůd. Tóny svěžího červeného ovoce, lehkosti, šťavnatosti. Příjemné a snadno pitelné víno.


K sadě si můžete dokoupit tuto dřevěnou bedýnku. Není její součástí

Odruda
Doba archivace 4 roky
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Louis Jadot
1 370,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Maison Louis Jadot je jedním z nejznámějších vinařství v Burgundsku. Tradiční producent vína datuje svou historii do poloviny 19. století. První vinici dokonce koupila rodina Jadotů již v roce 1826. V současnosti vlastní 220 hektarů napříč apelacemi celého Burgundska včetně Beaujolais. Většina z nich pak patří do špičkových kategorií Premier a Grand cru. Celkově v portoliu vinařství Maison Louis Jadot najdeme přes 120 druhů burgundských vín. Ty již třetí století zdobí stoly těch nejprestižnějších restaurací světa, stejně jako domácí sbírky milovníků vína. Strategie pro každé víno je však neustále stejná.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Louis Jadot
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').