Sada 5 nejlepších ryzlinků rýnských

Sada 5 nejlepších ryzlinků rýnských

Sada je bohužel vyprodaná - došel vítěz testu:(


Sada obsahuje pět nejlepších vín, která vyhrála v testu zpravodajské portálu www.Vino.TK. Celé znění testu najdete ZDE. SOučástí sady jsou tyty ryzlinky:


Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr suché - Vinařství BalážRyzlink rýnský 2015 pozdní sběr suché – František Zapletal, Ryzlink rýnský 2014 kabinet polosuché – Vinařství Na Soutoku Karel Průša,  Ryzlink rýnský 2013 VOC Znojmo – Vinařství Hort, Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr suché Austerlitz – Spielberg

Odruda Ryzlink rýnský
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění
Země původu Morava
1 070,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr suché – Vinařství Baláž

V době testu bylo víno ještě bez etiket z důvodu zatříďování. Těsný vítěz velmi vyrovnaného souboje. Vyhrál projevem jak lehké ryzlinkové minerality, svěžesti a kombinací zralých citrusů. Ze škály ryzlinkových projevů zde chyběla jen sladkost a petrolejové tóny. Drtivé většině milovníků vína určitě zachutná od prvního doušku, přitom bude mít stále něco navíc. Určitá elegantní chuťová linie jí přidává další rozměr.  

Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr suché – František Zapletal

Pokud hledáte slušný ryzlink, který bude chutnat nejen vám, tak je to tento. Pokud většina vín v testu patřila k jednomu ze dvou táborů – „svěží citrusové tóny“ a „zralost, plnost ovoce a bílých květů“, tak tento vzorek je ideálním průnikem obou. Elegantní, technologicky čisté, ovocné, snadno pitelné. Vítězem se nestalo jen velmi těsně. A to z toho důvodu, že v ryzlinku z vinařství Balážovi hodnotitelé ocenili sekundární chuť – projev struktury vína. Ale ta také nemusí všem vyhovovat, a v tu chvíli je ryzlink Zapletal váš vítěz. 

Ryzlink rýnský 2014 kabinet polosuché – Vinařství Na Soutoku Karel Průša

Německý styl ryzlinku, vinařství zvládlo obtížný ročník na nízkém alkoholu. Hladké, elegantní, pitelné. Dopijete láhev a díky ovocnosti a svěžesti budete chtít druhou. Není víno, na které budete za 10 let vzpomínat, ale teď vás rozhodně potěší.  

Ryzlink rýnský 2013 VOC Znojmo – Vinařství Hort

Tradiční projev vína od Jiřího Horta, výrazná aromatika. Nejintenzivnější ze všech vín TOP 5. Plná květnatá vůně naznačuje i zralost chuti. Po minerálních, svěžích a šťavnatých vzorcích korpóznější, plnější. Nečekejte však petrolejové tóny. Tradiční Hortův rukopis, kvalitní ryzlink. Cena: 254,- Kč. Kde koupit: Vino Hort – vinařství mám v nabídce již ročník 2015, ale ve vinotékách ´13 ještě seženete.

Ryzlink rýnský 2013 pozdní sběr suché Austerlitz – Spielberg Austerlitz je výraz, který vás u vín Spielberg navede ke kvalitě. Jedná se o suchou variantu, polosuchá verze se v našem testu umístila o něco níže. Je to bojovník ze zadních pozic. Při prvním rozstřelu příliš nevybočoval a byl dokonce zastíněn svým kolegou ze stejného vinařství. Jak se víno otevíralo, z outsidera se stával černý kůn testu až došel až do TOP 5. Spousta milovníků ryzlinků by jej nazvala „ryzlink jak má být.“ Jen mu musíte po otevření lahve dát chvíli čas. 

Další informace

Další informace

Země původu Morava
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').