Sada 3 vín - Maison Jadot - burgundské hvězdy

Sada 3 vín - Maison Jadot - burgundské hvězdy

Sada tří hvězdných burgundských vín z vinařství Maison Louis Jadot. Lahve jsou zabaleny v dřevěné krabici.


Pommard  - Maison Louis Jadot - Červené burgundské víno Pommard fermantovalo po dobu 3-4 týdnů a následně zrálo v sudech po dobu 12-15 měsíců. Pommard od Louis Jadot je přímé, plné červené víno, které zaujme svou výjimečnou kulatostí a mohutností. Na druhou stranu obsahuje i jemnou, ovocnou složku, mnohovrstevnatě odhalující ovocené tóny, s převahou malin. Ta je doplněná kořenitostí a dotekem divokosti.


Gevrey Chambertin - Maison Louis Jadot - Červené burgundské víno Gevrey Chambertin fermantovalo po dobu 3-4 týdnů a následně zrálo v sudech po dobu 12 měsíců. Gevrey Chambertin je vesnice a zároveň apelace nejseverněji umístěná v Côte de Nuits, z význačných burgundských apelací. Je zde celkově 26 Premier cru a 8 grand cru. Podloží je zde vápencové s větším podílej jílu, který vínům dodává kulatost a mohutnost.


Meursault - Maison Louis Jadot - Bílé burgundské víno Meursault je z Côte de Beaune. Víno fermentuje v dubových sudech a následně i zraje po dobu 15-18 měsíců. Meursault je vínem, které přímo svádí k ochutnání, kulaté, šťavnaté. Vyrovnaná svěžest a minerální struktura, které víno odlehčuje. Vůně bílého dužninového ovoce, meruněk, broskví.


Obrázek je ilustrační (vyobrazené lahve).

Odruda
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Jadot-Vánoce
3 400,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Maison Louis Jadot je jedním z nejznámějších vinařství v Burgundsku. Tradiční producent vína datuje svou historii do poloviny 19. století. První vinici dokonce koupila rodina Jadotů již v roce 1826. V současnosti vlastní 220 hektarů napříč apelacemi celého Burgundska včetně Beaujolais. Většina z nich pak patří do špičkových kategorií Premier a Grand cru. Celkově v portoliu vinařství Maison Louis Jadot najdeme přes 120 druhů burgundských vín. Ty již třetí století zdobí stoly těch nejprestižnějších restaurací světa, stejně jako domácí sbírky milovníků vína. Strategie pro každé víno je však neustále stejná.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Jadot-Vánoce
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').