Marc de Gewürztraminer 0,7L 45°

Marc de Gewürztraminer 0,7L 45°

Barva je kristalicky čistá, textura velmi viskózní. Ve vůni dominují květinové tóny růže, akácie, jasmínu. Chuť je jemná a okrouhlá, s herbální linkou máty a verbeny a jemně rafinovanou kořenitostí extrémní délky. Dlouhý závěr této tradiční Eau-de-Vie přináší aromatickou složitost a jemnost odrůdy Gewurztraminer.


Marc de Gewurztraminer je jedním z nejoblíbenějších alsaských "eaux-de-vie". Marcs jsou slupky a zrníčka, která zůstávají po vylisování hroznů v lisu. Tento výlisek je velmi ovocný a sladký. Pro výrobu eau de vie je ihned po vylisování přendán do fermentačních nádob, jsou do něj přidány kvasinky a probíhá alkoholická fermentace. Výsledný kvas je tradičně destilován. Marc de Gewurztraminer je jediný alsaským destilát který smí používat označení Appellation d´Origine Contrôlée. Používat se smí jen Marcs z odrůdy Gewürztraminer, která je nejplodnější z alsaských odrůd. Díky tradičnímu způsobu destilace je tato pálenka velmi ovocná a obsahuje veškerou intenzitu použité odrůdy.

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Gustave Lorentz
895,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Alsasko je známá francouzská vinařská oblast, proslulá hlavně svými bílými víny. O něco méně je znám fakt, že se také jedná o hlavní oblast produkce vinných destilátů ve Francii. Marc de Gewurztraminer je jedním z nejoblíbenějších alsaských "eaux-de-vie". Marcs jsou slupky a zrníčka, která zůstávají po vylisování hroznů v lisu. Tento výlisek je velmi ovocný a sladký. Pro výrobu eau de vie je ihned po vylisování přendán do fermentačních nádob, jsou do něj přidány kvasinky a probíhá alkoholická fermentace. Výsledný kvas je tradičně destilován. Marc de Gewurztraminer je jediný alsaským destilát který smí používat označení Appellation d´Origine Contrôlée. Používat se smí jen Marcs z odrůdy Gewürztraminer, která je nejplodnější z alsaských odrůd. Díky tradičnímu způsobu destilace je tato pálenka velmi ovocná a obsahuje veškerou intenzitu použité odrůdy.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 45
Objem lahve (standard 0,75L) 0,7L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Gustave Lorentz
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').