El Principal - Premium 2012

El Principal - Premium 2012

Chilské víno ultra premiové kategorie. Vlajková loď celého vinařství El Principal a jejich nejelegantnější víno postavené na odrůdě Cabernet sauvignon. Jeden ze zástupců kultovních chilských vín. Víno kombinující výhody chilského terroiru na úpatí And, mohutnou odrůdu Cabernet sauvignon a styl vinifikace á l Bordeaux. O tom svědčí i odborné konzultace jednoho z nejznámějších francouzských enologů Patricka Leona, který působil i na vinařstvích kateorie Grand cru classé.


Popis vína: Nízké výnosy a mikro klima s velkým vlivem And výtváří jedno z největších chilských vín. Elegantní kořeněná vůně s tóny čajových lístků a jemného asijského koření v kombinaci s výjimečně bohatou texturou červeného ovoce. Chuť nabízí velkou škálu tónů, zároveň si však zachovává eleganci a rafinovanost. To vše při mohutnosti a délce chuti. Osobní tip pan Eduarda Chadwicka - majitele Vina Errazuriz - pokud může doporučit nějaké chilské víno, které nepochází z jeho vinařství, je to právě El Principal Premium. 93 bodů James Suckling.


Baleno v dřevěných bedýnkách po 6ks. 

Odruda 93% Cabernet Sauvignon 7% Petit Verdot
Doba archivace 20 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění 93
Země původu Chile
Vinařství El Principal
2 350,00 Kč
  • Objednejte 6 za 1 899,00 Kč kus a ušetříte 20%

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Majitel vinařství Jean Paul Valette měl vždy slabost pro Chile. Jako majitel vinařství Chateau Pavie a Pavie-Decesse v Bordeaux se musel však zabývat hlavně svými vinařskými aktivitami ve Francii. Chilské vinařství El Principal založil v roce 1992.Když však v roce 1998 obě usedlosti prodal, mohl se začít věnovat top produkci vín v Chile. Společně s Jorgem Fontainem založili vinařství s 54 hektary v Maipo Valley v blízkosti Almavivy a vinic Concha y Toro. Cílem bylo vyrábět ultran premiová chilská vína. Heslo "tam kde ostatní končí, my začínáme" jednoznačně platí na vína El Principal. Nejedná se o další chilksé mamutí vinařství, ale drobné butikové vinařství, prakticky evropského střihu.

Alkohol: 15,0%, kyseliny:5.0 g/I, zbytkový cukr: 2,8 g/I

Původ hroznů: Maipo Andes 
Poloha vinic: 820 m.n.m. 
Podloží: naplaveniny, jíl 
Klima: Středně vlhké oceánské s velkým vlimem And
Teplotní kolísání: 18- 22ºC
Vedení vinic: Dvojitý Guyot
Výnos:: 5.200 kg/ha
Studená macerace (8º C): 4 dny 
Alkoholová fermentace: 9 dní.
Post fermentační macerace: 14 dní
Zrání: 20 měsíců ve francouzských dubových sudech 
Odrůdové složení: 87% Cabernet Sauvignon, 9% Petit Verdot, 4% Cabernet Franc

 

 

Další informace

Další informace

Země původu Chile
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 15
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 93
Vinařství El Principal
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').