Sodole IGT - Guicciardini Strozzi 2015

Sodole IGT - Guicciardini Strozzi 2015

Sodole bylo poprvé vyrobeno v roce 1983 a je pojmenováno po části usedlosti Cusona, z které pochází. Toto vinařství patří rodině Guicciardini Strozzi. Současnými majitelkami vinařství jsou sestry Natalia a Irini Strozzi - 15. pravnučky Mony Lisy a prapraneteře Sira Winstona Churchilla. Je vyráběno pouze v nejlepších ročnících při nejnáročnější selekci hroznů odrůdy Sangiovese. Dlouhá macerace, následována zráním 12 měsíců na francouzských dubových sudech. Následně ještě rok zraje na lahvích.


Barva: Temně rubínová s granátovými odlesky. Vůně: Příjemné projevy fialek a bobulového ovoce s lehkým dotekem dřeva. Chuť pevná s rozvíjejícími se tříslovinami a jemným, elegantním závěrem.

Odruda Sangiovese 100%
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva Červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Guicciardini Strozzi
799,00 Kč
  • Objednejte 6 za 750,00 Kč kus a ušetříte 7%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Usedlost Cusona je vůbec nejstarším vinařským domem v Toskánsku. Své založení datuje až do roku 994. Je vlastněna starobylým šlechtickým rodem Guicciardini Strozzi, který svého časem úspěšně soupeřil se známějšími Medici. Historie rodiny je spjata s Toskánskem, Florencii ale i s vínem. Ne náhodou pradědeček současných majitelek byl tím kdo v Toskánsku a hlavně San Gimignanu zavedl znovu výsadbu vinic po vlně révokazu. Mimo jiné proto byla rodina odměněna vůbec historickým traktorem značky Fiat, který se kdy vyrobil. Současné majitelky jsou 15. pravnučkami Mony Lisy a praneteřemi Sira Winstona Churchilla. V současnosti hospodaří na 3 usedlostech v Toskánsku a jejich produkce je okolo 1 milionu lahví.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 14
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Guicciardini Strozzi
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').