Langmeil - australské vinařství

Langmeil je směsicí kulturních počátků Barossy V roce 1841 se zde usadil německý migrant, Christian Auricht, v roce 1842 založil obchodní stanici s kovárnou na březích řeky Para a začal pečovat o smíšenou farmu, kterou pojmenoval Langmeil. V následujících letech byla v okolí vybudována pekárna, ševcovská dílna a řeznictví včetně studny, které se staly obchodním centrem vesnice. Procházela tudy hlavní silnice do severně položené osady Kapunda, první hornické osady v Austrálii. Mnoho cestujících se zastavilo, aby napojili koně a shromáždili zásoby, před další cestou, díky čemuž se osadě velmi dařilo.
I díky tomu mohl Christian Auricht již v následujícím roce 1843 vysadit 3,5 hektaru vinic, pro které si nechal z Evropy dovézt sazenice odrůdy Shiraz. Mnohé z těchto keřů plodí dodnes a jsou považovány za nejstarší přežívající vinici Shirazu na světě. Z jejich hroznů je vyráběno ikonické víno Freedom 1843. Toto vzácné víno připomíná průkopnického ducha prvních osadníků v regionu a jejich ochotu snášet těžkosti za právo na zachování své víry a svobody. Dnes je celé toto místo, které v současnosti vlastní rodina Lindnerů, podmanivou vzpomínkou australského průkopnického osídlení a vinařské historie. Langmeil australské vinařství
Historie
Před první světovou válkou mělo mnoho australských míst německá jména. Kvůli pokračující válce proti Německu a následnému protiněmeckému sentimentu došlo ke změně mnoha jmen míst s německým původem. To se stalo v srpnu 1916 prostřednictvím peticí a zákonů parlamentu. Jméno vesnice Langmeil bylo změněno na Bilyaru a dnes je pojmenována původním aboriginským názvem Tanunda. V roce 1932 Theodor Hanisch zde založil nové vinařství pod názvem Paradale. Byl nejmladším synem Eleonore Auricht, druhé dcery Christiana Aurichta. Později vinařství převzal Theodorův syn. Artur Theodor zemřel v roce 1968 a Artur o rok později v roce 1969.
Po smrti Arthura Hanische v roce 1969 rodina nemovitost prodala. V roce 1972 koupila vinařství a majetek společnost Bernkastel Wines, která fungoval pod vlastní značkou. Osmdesátá léta se ukázala jako těžká pro australský vinařský průmysl. Exportní tržby představovaly méně než 20% celkové produkce a odvětví čelilo zdánlivě nekonečnému nadměrnému zásobování hrozny. Jihoaustralská vláda zavedla režim pěstování vinné révy, podle kterého byli pěstitelé placeni za odstranění nechtěných vinic. Pěstitelé i vinaři byli těžce zasaženi a Bernkastel Wines v roce 1988 vstoupil do likvidace. Noví majitelé, kteří vinařství koupili v likvidačním prodeji, jej dále neprovozovali, ale jen doprodávali stávající zásoby V srpnu 1993 se dveře vinařství definitivně uzavřely a majetek a vinice ležely ladem až do roku 1996. Langmeil australské vinařství
Na koupi opuštěné nemovitosti se v roce 1996 domluvili tři velcí kamarádi, známí v Barosse jako tři bílí rytíři. Richard Lindner, Carl Lindner a Chris Bitter, jejichž rodiny žili v Barosse po několik generací, staré budovy dobře zrestaurovali a upravili pozemky. Trio zrekonstruovalo staré vinařství a pojmenovalo ho Langmeil po původní vesnici z roku 1842. Při obnově vinic byla objevena malá plocha drsných starých keřů Shirazu z Aurichtovy výsadby z roku 1843. Nejdůležitějším úkolem bylo zachránit je a po několika měsících něžné láskyplné péče byla vinice úspěšně oživena a pojmenována Freedom. Po pečlivé práci proběhla  na této vinici v roce 1997 první sklizeň.
Roku 1998 vinařství přikoupilo vinice Lyndoch od Arthura Jackamana. Ty jsou domovem starých keřů Cabernetu sauvignon, Grenache a Shirazu. V této jižní části Barossy je známá červená půda bohatá na železo. Roku 1999 byl na trh slavnostně poprvé uveden Langmeil's Shiraz Freedom 1843 - ročník 1997, což je považováno za jeden ze zásadních mezníků v novodobé historii vinařství. V průběhu roku 2011 Richard a Shirley Lindnerovi odkupují od Chrisse Bittera a Carla Lindnera jejich podíly na Langmeil Winery a se svými syny, Paulem (Chief Winemaker) a Jamesem (prodej a marketing), zajišťují, že Langmeil zůstane rodinným vlastnictvím pro příští generace. Australské vinařství Langmeil
Obnova obchodní vesnice a areálu vstupuje do své závěrečné fáze, se zaměřením na přeměnu starého ševcovského obchodu na specializovanou místnost pro ochutnávky, stodoly na místnost s dlouhým hodovním stolem a staré vinařské rezidence na stylové a pohodlné apartmány pro hosty. Tou dobou je vinařství Langmeil mezinárodně uznávané a je považováno za jednoho z prémiových producentů vína v Barossa valley, které přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa, aby se mohli dotknou historie.
Vinařství Langmeil se v roce 2012 stává správcem historické vinice Eden Valley. Tato vinice je domovem vinice Pure Eden Shiraz, kterou vysadil Charles Angas v 90. letech 20. století. Je také domovem vinic pro produkci Wattle Brae Riesling a High Road Chardonnay. V roce 2014 je The Freedom 1843 Shiraz poprvé klasifikován v Langton's Class VI „Vynikající“ Toto umístění obhajuje i v následující klasifikaci Langton's Class VII z roku 2018. Klasifikace Langton´s Class vznikla v roce 1990 a nyní se jedná o patrně nejslavnější a nejuznávanější klasifikaci vína mimo Evropu. Jsou hodnocena pouze vína, kterých bylo vyrobeno minimálně deset ročníků a splňují přísné kvalitativní požadavky. Do poslední klasifikace z roku 2018 bylo zařazeno pouze 136 australských vín.
Zde najdete všechna vína Langmeil winery