Edizione Cinque Autoctoni "17" 2015 Magnum v kazetě

Edizione Cinque Autoctoni "17" 2015 Magnum v kazetě

Magnum (1,5L) balení našeho kultovního vína Edizione Cinque Autoctoni "17" - 2015 v dárkové dřevěné kazetě se somelierskými potřebami. Ideální dárek. Víno oceněné jedním z hlavních italských hodnotitelů vín - Luca Maroni - jako "Best red wine of Italy" "Nejlepší italské červené víno pro roku 2018" - platí pro aktuální ročník 2015.  Navíc získalo 99 bodů. Edizione Cinque Autoctoni je mohutné červené italské víno z pěti lokálních odrůd - Montepulciano, Sangiovese, Primitivo, Negroamaro a Malvasia Nera. Farnese je jedním z předních italských vinařství a Edizione Cinque Autoctoni je pro ně v pravém slova smyslu vlajkovou lodí. Poprvé toto víno vzniklo v ročníku 1999. Od té doby se každý nový ročník čísluje jako "Edizione" - ročník 2015 je tedy "Sedmnáctka" a aby těch čísel nebylo málo, tak bylo v nejnovější ročence pro rok 2019 zvoleno Lucou Maronim jako Nejlepší červené italské víno s 99 body (v jeho hodnocení dokonce z 99 možných).


Víno má temně rudou barvu, ve vůni komplexní tóny zralého bobulového ovoce, švestek, ostružin. V závěru se objevuje dotek tabáku. V chuti je víno plné, strukturované, s příjemnými tříslovinami. Stále plné ovocnosti s malým náznakem vanilky a čokolády. Potenciál zrání dalších 10 let.


 

Odruda Montepulciano, Sangiovese, Primitivo, Negroamaro a Malvasia Nera
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění 99
Země původu Itálie
Vinařství Farnese
1 649,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Mohutné červené víno i italského regionu Puglia (Apulia). Malolaktická fermentace proběhla v dubových sudech, baricích, následovalo 13 měsíční zrání. Láhev o objemu 1,5L v dárkové dřevěné kazetě se sommelierskými potřebami.
Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 14,5
Objem lahve (standard 0,75L) 1,5L
Ocenění (body) 99
Vinařství Farnese
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').