Německá vína a ryzlinky
Asi záleží jak v čem, ale v preciznosti a šíři v Německu vyráběných rieslingů nemají zdejší vinaři konkurenci. Odsud pochází pravděpodobně král vín a víno králů, jak se rieslingu přezdívá, zde jej po staletí generace vinařů ladila k dnešní dokonalosti. Německo samozřejmě není pouze o odrůdě riesling, ale pokud chceme najít to opravdu nejlepší ze zdejších vinic, Riesling bude vždy hrát prim. Vybrali jsme si několik vinařů z různých vinařských oblastí Německa, protože každý je jiný a má svá unikátní vína: Moselu plnou prudkých vinic a kamenitých teras / Rheingau se svými prestižními vinařstvími a zámky / Rheinhessen s výborným poměrem kvality a ceny / Náhe pro svou jedinečnost a lehké opomíjení
Riesling Varidor 2018 Carl Loewen - Mosela - Moselský ryzlink.Klony použité pro výsadbu této vinice pochází z nejstarší pravokořenné německé vinice Maximin Herrenberg. Sklízí zde velmi malé kuličky hroznů, které mají zároveň velký extrakt a dávají tomuto vínu nezaměnitelný charakter, říznost a dlouhou dochuť. Výrazná minerální vůně i chuť.
Riesling Alte Reben 2018 Carl Loewen -  Mosela - Moselský ryzlink. Plné, velmi elegantní víno s jemnou aromatikou a dlouhou kořenitou dochutí. Naše nejprodávanější víno od Löwena, díky úžasné komplexnosti se není čemu divit. Škoda, že se vypije mladé, neb má i výborný potenciál ke stárnutí. Selekce hroznů z několika vinic stáří 70 - 90 let. 
Riesling Laurentiuslay Alte Reben 1er 2018 Carl Loewen - Mosela - Velmi minerální víno z prudké terasovité vinice, plné velkých břidličných kamenů, vše takřka na skále. Velmi dlouhá dochuť, extraktivní, vícevrstevné. Vinice v kategorii Erstes Gewächs, stáří cca 100 let.
Riesling Slice of Paradise 2017 Weingut Korrell - Nahe - Riesling pocházející z vyhlášené vinice Paradise německé vinařské oblasti Nahe. Velmi harmonicky postavený se středně výraznou chutí a délkou. Precizní práce výbotného vinaře podporující terroir Nahe a unikátní vinice. Univerzální a perfektně vybalancovaný Riesling z vyhlášené vinice Paradise
Riesling Von den Grossen Lagen 2018 Weingut Korrell - Nahe - 4 různé vinice v nejvyšší kategorii Grosses Gewächs, 4 různé Rieslingy. A jako vrcholné dílo jejich speciálně tvořené cuvée, jehož cílem je zkomponovat všechny chutě v jednu monumentální skladbu. Jak moc se to podařilo musíte posoudit vy... My už jsme se zaposlouchali :-)
Riesling Winkeler 2017 Weingut Allendorf - Rheingau - charakterní a pevné víno ukazující sílu a eleganci Rieslingu zároveň. Výběr ze starých vinic v okolí městečka Winkel, na dohled od ikonických staveb zámků Johanisberg a Vollrads. Fermentace a zrání ve velkém dubovém sudu. Riesling v nejčistší podobě, precizně německý, středně dlouhý a vysoce návykový.
Riesling Charta 2017 Weingut Allendorf - Rheingau - Signaturní Riesling prezentující klasiku oblasti Rheingau. Minerální, precizní a dlouhý. Tohle víno nazvané podle uskupení těch nejlepších vinařství Rheingau prezentuje to nejtypičtější pro tuto vinařskou oblast. Dalo by se říci podpis místních vinařů, ukázka toho nejlepšího, co zde můžete najít. Jestli je nějaký Riesling opravdu signaturní pro danou oblast, kdy ukazuje všechny její pozitiva a terroir v jednom, je to Riesling Charta. Velmi minerální, ovocný s pikantním závěrem, důsledný a precizní.
Riesling 2018 Weingut Bäder - Rheinhessen - Šťavnatý, ovocný Riesling s jemnou dávkou minerality a čaje. Velmi ovocná a šťavnatá podoba našeho oblíbeného Rieslingu. Jemná aromatika meruněk a bylinkového čaje, v chuti středně velký minerální tón a jemné peckovité ovoce. Středně dlouhý ovocně bylinný závěr, včetně následné dlouhé snahy najít další láhev v lednici.
Grauburgunder 2018 Weingut Bäder - Rheinhessen - Jemný, ovocný a hlavně suchý Pinot Gris, Grauburgunder a Rulandské šedé v jednom. Každý najde to své. Překvapivě ovocné a příjemné Rulandské šedé, které přesvědčilo i zarytého odpůrce této odrůdy Martina. A to je co říct. Dlouhá pecková dochuť, kandované ovoce, kůra citrusů a pečených mandlí v lehké skleničce, která Vás bude bavit celý večer.
Zde najdete celý sortiment německý vín. A zde pro změnu těch rakouských.