Gerard Bertrand

Gerard Bertrand – osoba a stejnojmenné vinařství patřící neodmyslitelně k sobě. Vinařská firma vedená stejnojmenným vizionářem s cílem pozvednout Languedoc mezi prestižní francouzské a světové vinařské oblasti. Se sídlem v rodinném Château l'Hospitalet uprostřed masivu de la Clape u Narbonne, navazuje na tradici započatou svým otcem kombinujíc své nadšení pro víno, středomořský způsob života a snahu o vytvoření moderního vína, které bude v souladu s tradicemi. To dělá z Gerard Bertrand průkopníka mezi prémiovými víny z Languedocu. Ať mluvíme o osobě či vinařství.

 

Gerard Bertrand vyrábí prémiová vína z Languedocu po více než dvě desetiletí a získal mezinárodní uznání jako lídr v prvotřídních vín z jižní Francie. Vína se vyváží do 60 zemí světa a na export připadá více jak polovina prodejů. Snahy o výrobu špičkových vín jsou však doprovázeny  racionalizací výroby a cílem udržet vína z Languedocu přístupná široké veřejnosti milovníku vína. To dokládá i ocenění časopisu Wine SpectatorBest overall value winery in Francenebo-li vinařství s nejlepším poměrem ceny a kvality ve Francii.

BEST EUROPEAN WINERY OF THE YEAR
Časopis Wine Enthusiast ocenil úsilí a vývoj vinařství Gerard Bertrand a udělil mu titul Evropské vinařství roku
RED WINEMAKER OF THE YEAR
V roce 2012 získal Gerard Bertrand na International Wine Challenge titul Vinaře roku červených vín. Více detailů ZDE.
NĚKTERÉ DALŠÍ ÚSPĚCHY VÍN GERARD BERTRAND 
TAUTAVEL HOMMAGE  se s 93 body umístil v TOP 100 světových vín
Řada LEGEND VINTAGES zahrnující nejstarší vína tradičně získává přes 95 bodů
CIGALUS ROUGE  je opakovaně (3x) vyhlášen nejlepším francouzským Cabernetem v ČR
 

Základní kámen dnešní firmy, která vlastní 10 vinařství a více jak 500 hektarů vinic byl otec současného majitele – Georges Bertrand. Ten byl průkopníkem nových metod ve vinohradnictví a při samotné výrobě vína, které vedly k dlouhodobému zvyšování kvality vyprodukovaných vín. Tím již na počátku 70.-tých let do značné míry předběhl ostatní vinaře Languedocu. V počátku rodinné vinařství měl neporovnatelně skromnější parametry než dnes. Rodina Bertrandu začínalal na usedlosti s vinicemi o rozloze méně jak 40hektarů. Gerard již od mládí věděl, že i on se stane vinařem a společně s otcem sdíleli vášeň pro dokonalost a snahu o povznesení vinic Languedocu. Gerard si přinesl odhodlání a vůli ze své dřívější špičkové kariéry hráče ragby. I když jeho dny na stadionu jsou již dávno pryč, stále je připraven podávat maximální výkony tentokrát na vinici. Cílem je plné využití přírodních podmínek tak, aby se jeho vinice a vína staly měřítkem pro kvalitní vína celého regionu.

Vína Gerard Bertrand najdete zde..