Rasteau "Domaine Pisan" - Ortas

Rasteau "Domaine Pisan" - Ortas
Vlajková loď vinařství Ortas - Cave de Rasteau. Zatímco ostatní vína tohoto vinařství jsou vytvořena z hroznů jednotlivých členů tohoto družstva, Domaine Pisan je přímo vlastněnou touto firmou. Proto je také prezentováno jako výkladní skříň nejen pro klienty, ale také pro samotné vinohradníky a členy družstva. U tohoto vína se používají nejmodernější technologie a díky své koncepci může jít trochu v "protisměru" v tradičním pojetí ostatních Rasteau. To samo evokuje už i použitá láhev.
Víno vyrobené z nejlepších poloh vinic ležících 320 metrů na mořem (na Cotes du Rhone nadstandardní výška). Zrálo 12 měsícův dubovém sudu, tóny koření a divokého ovoce.
Odruda Grenache 100%
Doba archivace 7 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
525,00 Kč
  • Objednejte 6 za 499,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Vinařství Ortas je obchodním názvem vinných sklepů vesnice Rasteau. Ta leží v severní části údolí Rhony a vinice této stejnojmenné apelace jsou jedny z vůbec nejvýše položené celého regionu. Dříve se zde vyrábělo víno kategorie Cotes du Rhone Villages Rasteau. Dlouhodobá kvalita vín z Rasteau však zapříčinila ojedinělý fakt a to "povýšení" vín z Rasteau mezi cru de Rhone a vznik vlastní apelace Rasteau AOC
Další informace

Další informace

Země původu Ne
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').