Gerard Bertrand - Cotes des Roses sada

Gerard Bertrand - Cotes des Roses sada

Sada 6 vín z řady Cotes de Rosés. Pochází z jihofrancouzského Languedocu z dílny Gerarda Bertranda. Vína zajímavé nejen svou chutí a vůní, ale také designem. Název (svahy růží) do značné míry předurčilo i tvar speciální lahve, jejíž dno vypadá jako květ růže


 

Odruda
Doba archivace 3 roky
Zrálo na Barriku
Barva Sada
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Gerard Bertrand
1 499,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Sada 6 lahví a 3 vín (2 lahve od každého druhu) obsahuje:

Cotes des Roses blanc - Víno přijemné žlutavé barvy s jemnými zlatavými odlesky. Vůně svěží s citrusovými tóny až po dotek exotických plodů, bílých květů a náznaků bomparů, hrušky a ananasu. Chuť svěží a jemná, zároveň živá a minerální.

Cotes des Roses rosé - nejlepší růžové víno světa dle Concours Mondiale Bruxelles 2015. Růžové víno světlé barvy s lehkými náznaky oranžových odlesků. Vůně decentně kombinuje tóny červeného ovoce, nejvíce pak černého a červeného rybízu. Ty jsou doplněny vyzněním květů růže (odtud i název vína), grepu a citrusů. V závěru najdeme bohaté aromatické tóny tzv. anglických bonbónů. Chuť je ovocně svěží, plná, dlouhá a pokračuje v ovocném charakteru vůně.

Cotes des Roses rouge Vůně intenzivně připomíná červené ovoce s dominantním černým rybízem a jahodami. Ovoce je podtrženo stopami koření. Pro chuť jsou charakteristické jemné třísloviny, které jsou již zakomponovány dostruktury vína. Je velmi plná, bohatá, zároveň s ovocnou svěžestí a stopou minerality.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Gerard Bertrand
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').