Vinařské vánoce
VŠECHNY ZDE UVEDENÉ AKCE SKONČILI K 31.PROSINCI 2015
Tipy na štědrovečerní tabuli: Jaké víno k: rybě // masu // cukroví
Do kdy objednat, aby víno bylo ještě před štědrým večerem u vás:
Objednávky k vyzvednutím ve vyzvedávacím místě na Praze 6: do středy 23/12 8:00
Objednávky do Prahy s přímým závozem k Vám: do úterý 22/12 16:00
Objednávky z celé ČR doručované na vaši adresu: do úterý 22/12 8:00
Bordeaux 2011
Bordeaux 2011
Těsně před Vánoci jsme uvolnili 10 velkých vín z Bordeaux ročníku 2011. Po dobu Vánoc jsou u nich akční ceny již při nákupu 1 kusu. Tato ceny jsou rovnou nastaveny. Můžete se tedy v klidu rozmazlit těmito poklady z Bordeaux:)
Domaine de´Eglise Pomerol   Clos du Clocher Pomerol
Chateau Caronne Ste Gemme Haut Médoc   Chateau Lynch Moussac Grand cru classé
Chateau Beaumont Haut Médoc   Chateau Clement Pichon Haut Médoc
Château Cantemerle Grand cru classé   Château Tour de Mons Margaux
Chateau Camensac Grand cru classé   Château Latour Martillac rouge Grand cru classé
Osobní tipy
Červená vína   Bílá, růžová a šumivá
Albaran - Moulin de Gassac   Cremant de Bordeaux
Malbec Reserva - Domaine Bousquet   Gris Blanc - Gerard Bertrand
Carmenere Estate - Vina Errazuriz   Gavi di Gavi - Lombardo 
Bourgogne rouge Pinot Noir - Chateau du Cray   Sauvignon Estate - Vina Errazuriz
Chateau Bernateau - Saint Emilion Grand cru   Pálava 2013 - Sonberk
Sladká vína
  Rasteau VDN Rouge Prestige - ORTAS
  Sauvignon Late harvest Errazuriz
  Saint croix du Mont - Ch. Les Arroucats
  Maury - Gerard Bertrand
  Rasteau VDN doré (rosé) Prestige - ORTAS
  Malbec Dulce - Domaine Bousquet
  Celý sortiment sladkých vín zde
Bag in Boxy
Bag in Boxy
Vánoce jsou časem oslav, rodinných a přátelských setkání. K tomu jsou ideální vína v bag-in-box. My jsme pro vás připravili širokou škálu vín z Francie, Itálie a jižní Afriky v objemu od 3 do 10 litrů. Kompletní sortiment najdete ZDE.
Co je to Bag-in-Box? Přesný překlad říká „sáček v krabici“. Skutečnost je přesně taková. Vakuově uzavřený sak s vínem (3-20L) je uzavřen v kartónové krabici a k distribuci / rozlévání vína slouží malý kohoutek či dávkovač umístněný na povrchu sáčku a vyvedený skrze karton ven.
Je to další krabicové víno? Rozhodně ne – Bag-in-Box dnes patří k nejmodernější a nejefektivnější cestě jak dostat kvalitní víno ke spotřebiteli aniž by musel platit zbytečné dodatečné náklady. Bag-in-Box je o efektivitě, nikoliv o nejnižší ceně. Ne náhodu se dnes 60% australských vín plní do Bag-in-Boxů.
Jak dlouho víno v Bag-in-Boxu vydrží? Po otevření (prvním použití) minimálně 6 týdnů.Pro jaké účely se Bag-in-Box hodí? Pro jakékoliv, kde je potřeba víno, ale hlavně do gastronomie, cateringu, vinoték, na party a oslavy, kde je preferována kvalita a snadná manipulace s vínem.
Bílá italská vína
Bílá italská vína
Novinky a bestsellery mezi bílými víny Itálie:
Gavi di Gavi DOCG - Giordano Lombardo 2014   BIANCO DI MARTIENA IGT - Cantina DEI 2014
Pinot Grigio - Casa Vinicola Bennati   Vernaccia di San Gimignano - Guicciardini Strozzi
Rivetto - Langhe Nascetta DOC   Chardonnay - Cantina Tramin
     
Sady vín
Dárkové sady
Vánoce jsou skoro tady a my pro vás máme připraveny dárkové sady vín, často i s dárkovým obalem. Celý sortiment 2,3 a 6 lahvových sada najdete ZDE. A tady pár tipů na osvědčené sady či úplné novinky:
Malá štědrovečerní sada vín   Velká štědrovečerní sada vín
Malá sada   Velká sada
Sada 6 Sauvignonů světa   Sada 6 Bordeaux v dárkové kazetě
Sada SVG   Sada Bordeaux
Rosé
QEF Rosé - Jerome Quiot   GRIS Blanc (rosé) - Gerard Bertrand
QEF   Gris blanc
Sauvignony
Vychutnejte si ty nejlepší Sauvignony světa - vybrali jsme pro vás vína oceněná v Prague Wine Trophy 2015. Ty nejlepší Sauvignony z Francie, Nového Zélandu, Chile a Jižní Afriky. Mimo jiné také NEJLEPŠÍ FRANCOUZSKÝ SAUVIGNON a NEJLEPŠÍ SAUVIGNON z CHILE. Kompletní seznam medailových Sauvignonů najdete ZDE.
Sauvignon blanc je tradiční oblíbenou odrůdou vína. Víno z této odrůdy společně s Chardonnay a Ryzlinkem vytváří celosvětově nejpopulárnější vína. Tradičním původem této odrůdy je francouzské údolí Loire společně s Bordeaux. Špičková vína ze sauvignonu však najdeme také na Novém ZelanduItáliiChile a zaké u nás na Znojemsku. 
Chianti
Ta nejlepší SANGIOVESE a CHIANTI z Prague Wine Trophy. Včetně vůbec NEJLEPŠÍHO CHIANTI v ČR. Oceněná vína potvrdila svou kvalitu i získáním vysokých bodových zisků (vyšších než v Prague Wine Trophy) ve Wine Spectatoru a od James Sucklinga. Všechn podrobnosti ZDE.
Sangiovese je tradiční a hlavní modrá odrůda v Toskánsku. Najdeme jí jak v široké škále Chianti tak ve vrcholných vínech Vino Nobile a Brunello.
Burgundsko
Burgundsko
Burgundsko je věhlasná francouzská oblast. Prakticky z pouhých dvou hlavních odrůd Chardonnay a Pinot Noir dokáže tentor region nabídnout téměř nekonečnou škálu aromatických a chuťových zažitků. Ne náhodou nejdražší víno Francie nepochází z Bordeaux, ale odsud (ptáte-li se, které to je, odpověď je - Domaine Romanée Conti). Ať ochutnáte vína z rustikálního (vesnického) jihu Burgundska - z Maconnais a Chalonnais, či exkluzivní vína z Cote de Beaune a Cote de Nuits, prakticky nikdy nebudete litovat. A nezapomeňme na minerální, svěží, ale i mnohovrstevnatá vína z Chablis. Vánoce jsou čas výjimečných zážitků. Dopřejte si jeden z nich ve formě burgundského vína. Proto vám až do konce roku nabízíme na celý náš sortiment burgundských vín akční slevu ve výši 13%. Jak jí dosáhnout? Stačí zadat v nákupním košíku kód: burgundsko  a sleva na tato vína je Vaše. A platí i na vína ze satelitu Burgundska - na Chablis. Návod jak slevu použít je zde.
Novinky z Burgundska:
Rully blanc H. Brac de la Perriere   Rully rouge H. Brac de la Perriere
Saint Veran Domaine Daventure   Bourgogne blanc Chateau Chatelard
Vinařství Antonin Guyon   Pouilly Fuissé Chateau Chatelard
3 akční cenové nabídky (už ne z Burgundska) 
Château Haut Bicou 2010 - červené Bordeaux v kultovním ročníku za 159,-Kč
Vinařství Na Soutoku - Veltlínské zelené 2014 kabinet - minerální moravský "veltlín"
Sonberk - Sauvignon stříbrný 2013 pozdní sběr - špičkový sauvignon od Pálavy.
6+1 bublinek zdarma
6+1 bublinek zdarma
Akce na šumivá vína - kupte 6 lahví JAKÉHOKOLIV ŠUMIVÉHO VÍNA a DOSTANETE 7. LÁHEV ZDARMA. Pokud koupíte 6ks jednoho druhu, sedmá bude od stejného vína. Můžete je i NAMÍCHAT - v tom případě jako 7. láhev obdržíte zdarma tu nejlevnější z 6 objednaných. Naše tipy na šumivá vína:
Champagne   Sekty a Cremanty
Champagne   Sekty a Cremanty
Champagne je nejslavnější region pro šumivá vína. Kombinace exkluzivní kvality, tradice, noblesy a prestiže dělá z těchto vín perfektní tipy na dárky i průvodce slavnostních večerů. Ale nejen slavnostních:)   Cremanty, sekty atd. jsou kvalitní šumivá vína, v případě cremantů z Francie, která vznikla stejnou metodou jako Champagne, pouze v jiném regionu a z jiných odrůd. Proto se nemohou nazývat Champagne. Poměr ceny a kvality však mají vždy výtečný.
Prosecco   Sada 3 vín Champagne Barthelemy
Prosecco   Sada Barthelemy
Prosecco je fenomén - toto lehce perlivé šumivé víno ze severní Itálie, často lehce nasládlé, se stal nejpopulárnějším šumivým vínem světa. Kombinace lehkosti, ovocnosti a šarmu italského životního stylu - to je Prosecco.   Champagne Louis Barthelemy je náš tradiční dodavatel z Champagne. Rodinná firma produkuje omezené množství vín, která jsou velmi oceňována. V sadě najdete 2 vína se zlatými medailemi z Prague Wine Tropyh včetně 92 bodů. Sada za akční cenu.
Sada 3 Champagne Bauget Jouette   Ročníkové šumivé víno od 159,-Kč
Sada Bauget Jouette   Spumante
I Champagne Bauget Jouette je menší producent z Epernay - srdce Champagne. V sadě najdete oceněné ročníkové Champagne (92 bodů) i medailové brut Carte Blanche plus speciální cuvée Guy d´Argensol. Sada za akční cenu.   Elegantní design láhve, ročníkové víno, jemné a dlouhé perlení. To vše navíc za špičkovou cenu. To je ročníkové šumivé víno ze severní Itálie.
Další tipy na šumivá vína:    
Španělská CAVA   Růžový Cabernet z jižní Francie
Cremant de Limoux z Languedocu   Šumivé "Barolo" z Piemontu
Cremant de Bordeaux    
Vína v bedýnce
Favereau v bedýnce   Chateau Bellegrave v bedýnce
Další vína v dřevěných bedýnkách po 6 lahvích:
Cigalus rouge Gerard Bertand   Gardarem Marrenon
Madiran - Chateau Crouseilles    Madiran - Chateau de Mascaraas 
Chablis Grand cru - Valmur Louis Moreau   Don Maximiano - Errazuriz Chile
Barolo
Barolo
Dovozce roku 2014 a 2015
Dovozce roku 2014 a 2015
VinOutlet.cz
VinOutlet.cz
Druhé vánoční tipy
Gerard Bertrand La Clape Grand Terroir 2011   Gerard Bertrand Languedoc Terroir 2011
La Clape   Languedoc
Špičkově oceněné víno z výběrové řady Grand Terroir. V té vinařství Gerard Bertrand mapuje nejlepší polohy celého Languedocu. Kombinace odrůd Syrah, Carignan a Mourvedred. Víno oceněno 91 body ve Wine Spectatoru. Na víno platí akční sleva.   Languedoc je tradiční ukázkou vína této jihofrancouzské apelace. Gerad Bertrad v této kombinaci Syrahu a Grenache kombinuje plnosti, šťavnatost, kořenitost a eleganci jihofrancouzských vín. To ocenil i Wine Spectator 90 body a my vánoční akční slevou.
První tipy
Sada 6 vín včetně nejlepšího Rosé světa
(2x bílé, 2x růžové, 2x červené) z řady Cote des roses - svahy růží z vinařství Gerard Bertrand
Sada růžových vín
Unikátní nejen obsahem lahve, ale i tvarem, kdy dno lahve připomíná květ růže. Jediné víno v našem portfoliu, u kterého je poptávka i po prázdných lahví:) Vína lze koupit i samostatně zde: Bílé, Růžové a Červené. Růžová varianta navíc získal letos v Bruseul titul Championa růžových vín na Concours Mondiale Bruxelles - tedy do určité míry nejlepší rosé světa:)

Vánoce

Sada 6 vín z Cru de Beaujolais   Nejlepší Merlot v ČR
Beaujolais   Bernateau
Beaujolais nám může nabídnout daleko více než jen mladé Nouveau. Elita mezi zdejšími víny se nazývá Cru de Beaujolais. Jedná se o 10 vín (apelací), všechny založeny na odrůdě Gamay, které perfektně odrážejí zdejší terroir a je možné na nich sledovat různorodost jedné odrůdy a jednoho regionu. Sada 6 vín Cru vás provede celým Beaujolais.   Chateau Bernateau je tradičně nejúspěšnější Merlot v našem portfoliu. O pozici nejlepšího Merlotu v ČR vždy soutěží s dalším našim vínem - Merlotem Max reserva z Chileské Errazuriz a moravským Merlotem ze Sonberku. Rodinné vinařství z Bordeaux - apelace Saint Emilion Grand cru - ročník 2009 - nyní v perfektní kondici k pití.

 Vánoce

K vínům z JAR chladič zdarma     Vína Alto Adige
Oude Kaap   Alto Adige
Ke každým 6 lahvím z jihoafrického vinařství Oude Kaap vám přidáme nerezový chladič na víno. Zdarma. Vybrat si můžete ze Cheninu, Chardonnay, Sauvignonu, Shirazu, Cabernetu nebo Pinotage. A nebo zvolit rovnou celou sadu 6 vín.   Alto Adige nebo-si jižní Tyrolsko je nejsevernější italská vinařská oblast. Jazykově, kulturně a částečně i vinařsky si stále v sobě nese dědictví Rakouska-Uherska. Najdeme zde jedno-odrůdová vína pro nás známých odrůd a to nejen Tramín.