Sada 3 vín - Velká vína Itálie

Sada 3 vín - Velká vína Itálie

Itálie je plná skvělých vín. Mezi mnoha jinými regiony hrají "prim" tři regiony - Piemonte, Toskánsko a Veneto. Každý z těchto regionů mou svou "vlajkovou loď" - víno, které reprezentuje to nejvyšší kvalitu oblasti. Pro Piemonte je to Barolo, pro Toskánsko Brunello a ve Venetu je to Amarone. 

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Velká Itálie
3 245,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Tři vrcholná vína tří nejlepších italských regionů za cenu menší než velkoobchodní.

Piemonte - Barolo Serralunga 2018 - Azienda Rivetto:
Narozdíl od tradičních Barol, je tento vzorek příjemně pitelný i jako mladší víno, protože třísloviny nejsou tak agresivní a celkově charakter vín je více ovocný. Stále se však jedná o mohutné Barolo, krále červených vín oblasti Piemonte. Jako všechna Barolo, i toto zrálo více jak 3 roky, v tomto případě na slavonském dubu.

Toskánsko - Brunello di Montalcino  2018 - Talenti:
Víno z 2-hektarové vinice je unikátní použití speciálního klonu Sangiovese, který se ideální hodí k podmínkám panujícím na vinohradu. Toto víno je vytvářeno jen v nejlepších ročnících. Navíc zraje po delší dobu v dubových sudech. Nabízí plnou rubínovou barvu, velmi komplexní a bohatou skladbu tónu zralého červeného ovoce kombinující plnost a koncentraci s projevy sušeného ovoce, doteku dřeva a tónu višní. Plné, velmi strukturované víno s dlouhou dochutí, dekantace nutná. Odrůda: Sangiovese 100%.

Amarone della Valpolicella 2016 - Nicolis:
Klasické Amarone vytvořené tradiční metodou sušení sklizených hroznů v drobných bedýnkách po dlouhou dobu. Tím hrozny a víno z nich vytvořené získávají na na koncentraci. Intenzivní temná barva, vůně nabízí čerstvou vůni vyzrálého ovoce s tóny čokolády. Na patře je kulaté a plné s velmi intenzivní ovocnou chutí a měkkými tříslovinami. Velmi dlouhé v závěru.
Víno se umístilo v Prague Wine Trophy na 2. místě mezi všemi testovanými Amarone s tím, že oproti vítězi mělo výrazně příznivější poměr ceny a kvality.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Velká Itálie
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').