Sada 6 vín - Dobrý ročník z jihu Francie

Sada 6 vín - Dobrý ročník z jihu Francie

Jižní Francie je synonymem pro kvalitní vína. Region Luberon ležící právě ve francouzské Provence se stal také dějištěm skvělého filmu "Dobrý ročník", jehož děj byl velmi úzce spjat s vínem a jeho výrobou. A právě sadou 6 vín z Luberonu bychom Vás rádi vtáhli do "vinného děje" Luberonu a celé Provence. Sada obsahuje dvě bílá vína, jedno růžové a tři červená.

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
1 199,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Sada obsahuje 6 lahví tří druhů vína z Luberonu (francouzská vinařská oblast patřící k Provence administrativně a vinařsky do oblasti údolí Rhony):

Luberon blanc classic AOC:

Lehce nažloutlá barva se stříbřitými odlesky. Vůně kombinuje tóny světlého ovoce spolu s určitou smetanovostí. V chuti pokračuje ovocnost s určitou sladkostí a kulatostí a náznakem doteku karamelu v dochuti.

Luberon blanc Amountanage

Bílé francouzské bio víno z oblasti Luberon ležící v údolí Rhôny. Sklizeň hroznů probíhala z důvodů teplot v noci, navíc byly použity jen hrozny z vybraných poloch pro zachování bio kvality vína. Víno jasné, světle žluté barvy. Jemná vůně, která neudeří v prvním ataku. Dominantní květinový projev a náznak hrušek (williams). Chuť díky projevu terroir vyrovnaná, na pomezí minerality a květinových tónů. Vše elegantně zaobleno a do dlouhé, šťavnaté dochutí.

Luberon Petula AOC:

Ve vůni tóny malého bobulového ovoce, lesních jahod a malin spolu s dotekem kořenitosti. Šťavnatá a svěží chuť dodává tomuto vínu charakter. Celkově zaoblená chuť s projevem červeného rybízu a trochy manga. Velké růžové víno kombinující tradiční svěžest s výraznou chutí. Oficiální víno Roland Garros, zlatá medaile na Mondial du Rosé, oceněno v Guide Hachette 2011. A ideální jako dárek všem Petrám..

Luberon rouge AOC:

Červené víno apelace Luberon patřící k jižní části vinařské oblasti údolí Rhony. Statné červené víno kombinující ovocnost s pevnou strukturou. Temně rudá barva s fialovými odlesky. Koncentrovaná vůně tmavého lesního ovoce. Chuť dobře strukturovaná, pevné třísloviny spolu s tóny ostružin a dotekem lékořice.

Ventoux rouge Amountanage

Červené bio víno apelace Ventoux patřící k jižní části vinařské oblasti údolí Rhony. Tmavě rudá barva jihofrancouzského vína. Vůně intenzivní, s tóny višní, ostružin a lehkého dotyku kořenitosti. Chuť zakulacená, mohutná a šťavnatá zároveň. Projev tmavého a zralého ovoce s náznakem divokosti, ale stále si zachovávající svou eleganci. Dominantní podíl odrůdy Grenache (na Ventoux relativně atypické) s menším podílem Syrahu. Certifikované bio víno bez použití přidané síry. Víno s 14,5% alkoholu, který je elegantně zabalen do struktury vína.

Luberon rouge Grand Marrenon

Výjimečný zástupce své apelace z jihu Francie.  Odrůdy: 70% Syrah, 30% Grenache. Vinice: Kamenité a hlinito-vápenité podloží. 6 měsíců zrálo na bariku (stáří 1-3 roky). Toto víno je špičkou produkce vinařství a patří mezi nejlepší exempláře celé apelace.Jak již tradičně je u vín tohoto typu zvykem, tóny přezrálého ovoce a taniny se vzájemně ovlivňují a celek je doplněn zráním na nových baricích. V dochuti nalezneme stopy jemného provensálského koření.

Další informace

Další informace

Země původu Ne
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').