Sada 6 vín - Mikros Salon vín ČR 2022

Sada 6 vín - Mikros Salon vín ČR 2022

Sada 6 vín z vinařství Mikrosvín Mikulov, která se umístila v Salonu vín ČR pro rok 2022. Jedná se o špičkové hodnocení - z celé ČR je do Salonu vybráno každoročně jen 100 vín. Z Mikrosu Vám nabízíme tuto speciální sadu 6 oceněných vín, která obsahuje: Cabernet sauvignon Goldhamer barrique výběr z hroznů 2018 (šarže 844), Rulandské modré Mikulov Za cihelnou barrique výběr z hroznů 2018 (šarže 843), Chardonnay Dobré Pole Rosentické výběr z hroznů 2019 (šarže 0920), Ryzlink vlašský Železná pozdní sběr 2019 (šarže 0924), Ryzlink rýnský Dobré Pole Staré pozdní sběr 2019 (šarže 0930), Veltlínské zelené Daniel výběr z hroznů (šarže 0933). Mimo tuto sadu je k dispozici i v Salonu umístěný Ryzlink rýnský za Cihelnou 2016


Odruda
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění
Země původu Morava
Vinařství Mikros vín
2 288,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Sada 6 vín z vinařství Mikrosvín Mikulov, která se umístila v Salonu vín ČR pro rok 2022 obsahuje:

Cabernet sauvignon Goldhamer barrique výběr z hroznů 2018 (šarže 844) - Víno temně rubínové barvy s purpurovým meniskem. Výborná vyzrálost hroznů ročníku 2018 společně se zráním vína v malých sudech vínu dává výraznou vůni černého rybízu a borůvek. Chuť je bohatá, ovocně-kořenitá s delikátní dochutí tmavé čokolády.

Rulandské modré Mikulov Za cihelnou barrique výběr z hroznů 2018 (šarže 843) - Víno sytější rubínové barvy se světle červeným odleskem. Velmi vysoká vyzrálost hroznů v kombinaci s ročním ležením v malých sudech dává vínu projev zralých malin a brusinek, spolu s jemnou divokostí a nádechem koření. V chuti připomíná šťávu z černých třešní, má výbornou plnost a delší minerální závěr.

Chardonnay Dobré Pole Rosentické výběr z hroznů 2019 (šarže 0920) - Víno kvasilo a zrálo v kombinaci 225 a 500litrových barikových sudech, z čehož byla ¼ sudů nových. Sytější zlatá barva. Vůně je výrazná, s projevem máslových hrušek, květového nektaru a s nádechem lískových oříšků. V chuti plné a hebké, s krásně krémovou texturou. V závěru s jemným nádechem ušlechtilého dřeva.

Ryzlink vlašský Železná pozdní sběr 2019 (šarže 0924) - Víno zrálo na jemných kvasnicích v nerezu, velkém sudu a barikových sudech. Barva je sytější citronová. Vůně je minerálně-bylinková s podtóny grapefruitu, rozinek a pomerančové kůry. Chuť je bohatá a harmonická, s pevnou citrusovou kyselinkou a minerální linkou. V dochuti s projevem sušeného ovoce a šípků.

Ryzlink rýnský Dobré Pole Staré pozdní sběr 2019 (šarže 0930) - Víno vzniklo zráním v nerezovém tanku a velkém dřevěném sudu. Barva je citronová. Ve vůni ovocně-kořenité, s tóny meruněk, broskví a rakytníkové šťávy. Postupně se otevírá i do vůně lipového květu. V chuti šťavnaté, s pevnou kyselinkou a s projevem mandarinek a grapefruitu. V závěru kořenité, s lehce slanou dochutí.

Veltlínské zelené Daniel výběr z hroznů (šarže 0933) - Víno vzniklo zráním v nerezovém tanku, velkém dřevěném sudu a malých gönských sudech. Barva sytější žluto-zlatá. Ve vůni ovocně-kořenité, s tóny hrušek, žlutého melounu a ananasu. Na pozadí se objevuje dotyk bylin a marcipánu. V chuti výrazné a bohaté, s kyselinkou a zbytkovým cukrem v harmonii. Na patře s tóny pomerančové kůry. V závěru delší jemně minerální dochuť.

Další informace

Další informace

Země původu Morava
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Mikros vín
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').