Zlomek @ Vávra bag in box
Společně s vinařstvím Zlomek & Vávra jsme pro vás připravilu unikátní novinku - přívlastková* moravská vína v balení 3L bag-in-boxu. Jedná se o kvalitní, premiová vína odrůd Chardonnay a Ryzlink rýnský v kategorii pozdní sběr*. Balení bag-in-box je praktické, moderní a výhodné. Je to v přepočtu totiž alternativa přívlastkové lahve kvalitního moravského vína za méně než 100Kč. V kvalitě, kterou nikde za 100Kč nenajdeme...
Co je to bag-in-box    
Bag-in-box je moderní forma balení vína. V doslovném překladu znamená "sáček v krabici." A skutečnost bag-in-boxu se příliš neliší. Vakuový sáček s vínem je umístěn uvnitře kartonu (boxu) a víno je rozléváno skrze malý kohoutek umístěný v tomto kartonu. Jaké jsou výhody vína v bag-in-boxu:
Jednoduchá manipulace - s vínem se jednodušeji manipuluje, přepravuje se snáze a bag-in-box je také snadno skladovatelný. Nezabírá prakticky žádné místo na víc.
Trvanlivost vína díky vakuovému sáčku a kohoutku, který do něj k vínu nevpustí žádný vzduch, je víno ideálně uloženo a vydrží v bag-in-boxu minimálně 6 týdnů od prvního použítí. 
Praktičnost - bag-in-box není praktický jen do restaurací, ale také do domácností a na party. Prakticky nehrozí riziko, že se rozbije, snadno se přenáší, použijete tolik vína kolik opravud potřebujete a zbytek můžete použít jindy. Nemusí řešit vratné přepravky a lahve, hledat vývrtku či čistit v restauracích stáčecí zařízení
Globálně ověřený princip - bag in boxy samozřejmě nejsou českým vynálezem a můžete na ně narazit ve spoustě zemí včetně věhlasných vinařských. Obrovské popularitě se těší ve Skandinávii, ale také v Austrálii, Novém Zelandu, ale také na největším vinařském trhu světa - ve Velké Británii.
3L Bag-in-boxy Zlomek@Vávra@Kupmeto
Chardonnay Zlomek@Vávra pozdní sběr 2015*   Ryzlink rýnský Zlomek@Vávra pozdní sběr 2015*
Štavnaté a plné jihomoravské Chardonnay. Vůně kombinuje zralost citrusů s tóny zralých broskví a lehkou květnatostí. Chuť smetanová, zaoblená, šťavnatá a dlouhá.   Tradiční svěží, řízný ryzlink, který kromě svěžesti a minerality nabízí také výraznou strukturu vůní a chutí. Ve vůni kromě citrusů najdeme dotek angreštu. Chut dlouhá, s minerálním podtónem. 
Zlomek @ Vávra bag in box   Zlomek @ Vávra bag in box
Více o 3L Chardonnay Zlomek & Vávra   Více o 3L Ryzlink rýnský Zlomek & Vávra
*z důvodů regulí vinařské zákona, kdy víno nemůže být označeno přívlastkem pokud je baleno v obalu větším než 2L, byla tato vína čistě z administrativních důvodů deklasifikovánana na vína zemská. Svými parametry však odpovídají pozdním sběrům. Jejich přesná analytika je uvedena na každém bag-in-boxu.
Bag-in-box Zlomek@Vávra si můžete detailně prohlédnout zde: