En primeur 2015 - popis ročníku a vín

Vína enprimeur již nenabízíme

Co je to en primeur Popis ročníku a vín Aktuální nabídka vín

 

Popis ročníku 2015 , regionu a vín.
Ne náhodou je ročník 2015 nejočekávanějším rokem od kultovní 2010. Minulý ročník (´14) byl klasický, tedy nijak zásadně kvalitativně výjimečný, ale stále to byl zázrak proti katastrofě nazvané 2013. To byla doby kdy všichni s radostí vzpomínali na nedávné legendy 2000, 2005, 2010...a nyní zde máme 2015ku. A další, tak jako mnohokrát předtím, jasnou potřebu "mít" dobrý ročník. 
Očekávání ročníku:
Pokud potřebujete shrnout hodnocení ročníku do jedné věty, tak tady je: Je to nejslibnější rok od roku 2010, kvalitativně se mu u spousty vín dokonce blížíci. A je v tom nějaký háček? Ani ne. O to rozhodnou až ceny.
Kdo vyhrál a kdo... je druhý
Celkový průběh sezóny 2015 byl nadmíru ideální a pravidelný. Jen deště v závěru mohou ovlivnit kvalitu některý pod-oblastí (Pauillac, Saint Estephe) Na levém (cabernetovém) břehu bude patřit k tomu lepšímu Margaux a Pessac. Na východ, na pravém břehu velmi teplá a suchá sezóny vyhovovala Merlotu a proto zde rozhodně najdeme hodně úspěšných chateaux. Aby dobré zprávy nekončily, můžeme očekávat kvalitní suchá i sladká vína z ročníku 2015.
Detailnější popis ročníku připravujeme