Primeur - vína enprimeur z Bordeaux (kampaň en primeur)

Vína v prodeji enprimeur již nenabízíme

Co je to en primeur Popis ročníku a vín

 

Co je to nákup vína en primeur:
Kampaň "En Primeur" je unikátní způsob nákupu velkých vín z Bordeaux za velmi příznivé podmínky. Princip je jednoduchý - vinař dostane za víno zaplaceno v předstihu, rok až dva před tím než je nalahvované víno vůbec uvolněno na trh. Klient pak je odměněn za svou důvěru a trpělivost cenou, která je nižší než následně uváděná cena tržní. Velká část velkých vín z Bordeaux se ke svým zákazníkům dostává právě takto. Naše společnost díky svým partnerům v Bordeaux již několik let umožňuje svým klientům nákup vín touto formou. Výhodnost nákupu vín z Bordeaux formou enprimeur stoupá hlavně v posledních letech, kdy dochází ke značným turbulencím poptávky na trhu, který je do značné míry ovlivňován příchodem nových klientů z Asie a dalších rychle se rozvíjejících oblastí. Proto tuto formu nákupu využívají čím dál tím častěji nejen milovníci kvalitních vín, ale také investoři, kteří v něm vidí trvalou a relativně jistou formu zhodnocené svého vkladu. Samozřejmě, že jako u každé investice, ani u vína z Bordeaux nikdy nemáte úplnou jistotu zisku. Ale pravděpodobnost poklesu hodnoty zakoupeného vína je řádově nižší, než toto riziko u jiných forem dlouhodobých investic. A vždy máte možnost si svou investici „vypít“, což s akciemi uděláte opravdu jen velmi těžko. 
Nejčastější otázky ohledně nákupu vína en primeur:
Co je to En primeur? Nákup velkých vín z Bordeaux „dopředu“, zálohově za nižší než budoucí tržní ceny.
V čem je výhoda tohoto nákupu? Investice do vína pro milovníka velkých vín i pro investora hledající kvalitní zhodnocení svých prostředků. Možnost dostat se ke špičce vinařského světa za nejvýhodnější podmínky.
Kdy dostanu svá objednaná vína? Vína zakoupená en primeur 2017 dostanete v období cca od Vánoc 2019 do jara až brzkého léta 2020. Tedy cca 1,5-2 roky od objednání.
Proč musím na vína tak dlouho čekat? Taková jsou pravidla hry. Vinař získá finanční prostředky v předstihu a kupující je odměněn za svoje peníze, čas a důvěru výhodností koupě a často už také tím, že se k možnosti víno koupit vůbec dostane. Špičková vína jsou dnes prodávána prakticky už jen formou enprimeur.
Jak mám vína objednat a zaplatit? Letošní nabídku máme v přehledné excelové tabulce. Pokud jste jí ještě nedostali, napiště si o ní na info@kupmeto.cz  Jednotlivé objednávky Vám potvrdíme na základě potvrzení z Bordeaux (max. 24hodin) a po dokončení kampaně Vám vystavíme zálohovou fakturu bez DPH. Tu je potřeba uhradit do 15. června na náš účet. Při expedici vín (za 1,5-2 roky) pak bude doúčtováno DPH.
Která vína doporučujete? Volba těch nejzajímavějších vín a investic do nich je každoroční alchymií. My Vám kromě svého osobního názoru (jistě subjektivního) nabízíme ještě minimálně tři hodnocení světových vinařských institucí: Roberta Parkera a jeho zástupců, redakce Wine Spectatoru a aby byla zastoupena i Francie tak budeme uveřejňovat i hodnocení Jean-Marca Quarina a další.
Jaké zhodnocení vín mohu čekat? Přesný odhad by byl jako věštění z koule. Na druhou stranu trh s víny grand cru classé neustále roste a ceny, za které se tato vína před několika lety prodávala již dosáhla často svého několikanásobku. Je pravda, že v případě podprůměrného ročníku (např. 1997) nebylo prvotní navýšení ceny vín uvedených na trh s porovnání s cenami en primeur nijak výrazné. V některých případech dokonce byylo i o něco nižší. Posléze však nabralo na trvale rostoucí tendenci. U standardních a špičkových ročnících však už ve chvíli, kdy vína obdržíte, mají větší hodnotu než když jste je kupovali. Trh s víny není tak proměnlivý jako s jinými komoditami či akciemi. Je pro investory se středním a delším investičním cílem, ale na druhou stranu je to investice značně bezpečná. A příjemná..