Naše novinky - duben 2019

Muškát moravský pozdní sběr - Gotberg 2017
Muškát MoravMuškát Moravský Gotbergský Gotberg
Tradiční moravská odrůda má podobu svěžího vína, které se vyznačuje světle zelenožlutou barvou, příjemnou květinovo – muškátovou vůní s jemnými tóny lékořice a šťavnatou chutí, tolik typickou pro mladé muškáty z Popic. Po dobrých zkušenostech z předchozích ročníků „se šťavnatými, lehkými a květinově – ovocnými muškáty“ jsem pro Vás připravil dalšího pokračovatele této již tradice. Nový Muškát moravský 2017 se vyznačuje zmíněnou přitažlivou květinově-ovocnou vůní, která se bude s jeho dalším zráním na lahvi zvýrazňovat. V chuti tento muškát působí příjemným šťavnatým dojmem, dále zaujme svou čistotou a chuťovou typičností, čímž splňuje mé představy o této tolik vyhledávané odrůdě.
Muscadet Sevre et Maine - Domaine La Fruitiere 2018
Muscadet sevre en Maine
Muscadet Sèvre et Maine Sur Lie je vyroben z odrůdy Melon de Bourgogne, nemá tedy nic společného z muškátem. Toto bílé suché víno pochází z francouzské vinařské oblasti údolí řeky Loiry. Víno, které profituje ze své svěžesti a mladosti. Právě ovocnost je hlavní vlastností vína, která mu ve Francii zajistila popularitu. Barva světla, jiskrná. Vůně ovocná, decentní. Celkově víno je lehké, příjemné, suché, s tóny exotického ovoce a projevem minerality.
Guilhem rosé Mas Daumas Gassaac 2018
Guilhem rosé Mas Daumas Gassac
Růžové víno z vinařství Mas de Daumas Gassac z jihofrancouzského Languedocu. Lehce narůžovělá barva, klasická pro moderní růžová vína jižní Francie. Vůně kombinuje lehké tóny červené ovoce s květinovými motivy a mineralitou. Chuť vyrovnaná, elegantní, se svěžestí a projevy červeného ovoce. Šťavnaté a snadno pitelné víno vybízející svou dlouhou dochutí k dalšímu napití. Odrůdy 60% Grenache, 20% Carignan & 20% Syrah. Více informací o vinařství zde: Mas de Daumas Gassac.
Marselan Les Grains - Marrenon 2017
Marcelan Marrenon
Marselan je červené víno z jižní Francie, z údolí Rhony, z vinařství Marrenon. Vzniklo křížením Cabernet sauvignonu a Grenache. Po prvním z nich získalo mohutnost a pevnost, po druhé odrůdě pak šťavnatost a bohatost ovocných tónů. Ve vůni najdeme zralé tmavé ovoce - ostružiny, borůvky. Ty jsou doplněny lehkou kořenitostí. V chuti pokračuje kombinace velmi zralého tmavého ovoce s elegantní kořenistostí. Celkově víno působí šťavnatým charakterem, který vybízí k dalšímu napití.
Lugana Morena Bianca 2017
Lugana
Tradiční bílé víno italského Veneta. Odrůda Trebbiano v exkluzivním balení vytváří jedno z nejušlechtilejších bílých vín tohoto regionu. Vůně kombinuje citrusové tóny s dotekem mandlí. Svěží tóny květin a žlutého ovoce doplněné mineralitou. Elegantní a šťavnaté víno zároveň. Zlatá medaile na MUNDUS VINI pro ročník 2015.
Gardarem Luberon rouge -  Marrenon 2013
Gardarem Luberon 2013 - Marrenon
Pokračovatel legendárního ročníku 2012, který byl zvolen nejlepším Syrahem světa v soutěži světových Syrahů - Syrah du Monde. Víno tmavé, koncentrované barvy. Vůně mnohovrstevnatá a elegantní zároveň. Tóny tmavého, divokého ovoce a zemitosti. Náznak eukalyptu a cedrového dřeva. Plná třísla. Velký potenciál k dlašímu zrání. Vinařství rsp vinařské sdružení Marrenon je důkazem, že i vinařská Francie je schopná dynamické změny. Producent svými rozměry jednoznačně nad standardem jižní Francie (2. místo v údolí Rhony s produkcí přes 30 milionů litrů vína ročně hospodařící na více jak 8tis. hektarech vinic) se sice stále opírá o velkou část svých vín, které jsou zacílená hlavně na výtečný poměr ceny a kvality a které jsou určeny pro každodenní či "každo-víkendovou" příjemnou konzumaci vín, ale za posledních 10 let učinil obrovský kvalitativní skok vpřed. Jeho prestižní cuvée dokazují, že i ve velkých objemech mohou vzniknout perly. Ne náhodou je růžové víno PETULA oficiálním vínem Rolland Garros, víno GRAND MARRENON je oceněno jako nejlepší francouzské víno na německém trhu (do určité cenové hladiny)a hned za ním, na druhém místě v Německu je jeho kolega z apelace Ventoux - ORCA. Drtivá většina vinic v Marrenon leží v apelacích Luberon (většina celé apelace) a Ventoux, ale najdeme zde i vína Cotes du Rhone a samozřejmě i zemská IGP.