Novinky na Jaro 2016 - newsletter 22. března
Stále pokračuje týden španělských vín. Napříč pyrenejským poloostrovem můžete vybírat ze široké škály vín. Některých již máme jen poslední kusy, ale stále je z čeho vybírat. Ať z klasických Tempranillo, Reserve či Grande reserve. Na všechna španělská vína automaticky získáte slevu 8%, při nákupu nad 3000Kč 12% a nad 5000Kč 16%. Vše o španělských vínech najdete zde. A kompletní sortiment španělských vín pak zde.
Jako přídavek jsme pak dnes spustili akci na našem www.vinoutlet.cz  Jedná se o červená vína za akční cenu, speciálně přivezená jen pro tento festival španělských vín.
newsletter
Jedná se lehce kořenitou Rioju Finca Monica
Víno, které zažívá nejen ve Španělsku ale na celém světě obrovský vzestup, je šumivá Cava. K tradiční reservě brut jsme doplnili Rosé, polosuché demi-seco a výběrovou Extramarium. Cava je víno, které vzniká stejným tradičním způsobem jako francouzské Champagne. Jen se používají jiné odrůdy.
Ještě slavnější než Cava je dnes italské Prosecco. Náš dodavatel – vinařství Le Colture – byl vybrán jako jeden z pouhých 3 producentů těchto vín, který Wine Spectator doporučil k návštěvě. Organizované prohlídky na tomto vinařství jsou dokonce to nejlepší co region může nabídnout. Ale ocenění se dostalo i vínům. Mezi absolutní špičku bylo zařazeno jejich Prosecco Cartize (vybráno do Top Wines of Prosecco) a jako zástupce vín s výtečným poměrem ceny a kvality byl vybrán jiný jejich zástupce –Prosecco DOCG Fagher brut.
Prosecco
Pokud zůstaneme u aktuálního čísla Wine Spectatoru, jen nalistujeme o několik dalších stránek, najdeme doporučení k vínům z Nového světa, která si za vzor vzala evropská vína. Jako alternativa k Bordeaux byl mimo jiné vybrán Cabernet sauvignon reserva z vinařství Domaine Bousquet – s 90 body.
CS