Luberon blanc - Amountanage 2020

Luberon blanc - Amountanage 2020

Bílé francouzské bio víno z oblasti Luberon ležící v údolí Rhôny. Sklizeň hroznů probíhala z důvodů teplot v noci, navíc byly použity jen hrozny z vybraných poloch pro zachování bio kvality vína. Víno jasné, světle žluté barvy. Jemná vůně, která neudeří v prvním ataku. Dominantní květinový projev a náznak hrušek (williams). Chuť díky projevu terroir vyrovnaná, na pomezí minerality a květinových tónů. Vše elegantně zaobleno a do dlouhé, šťavnaté dochutí.


 


 

Odruda Grenache, Vermentino, Clairette, Ugni-blanc
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění 86
Země původu Francie
Vinařství Marrenon
255,00 Kč
  • Objednejte 6 za 240,00 Kč kus a ušetříte 6%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Bílé bio certifikované víno apalece Luberon, ležící v jižní části údolí Rhôny. Stejně jako apelace Ventoux není součástí Côtes du Rhône. Tato oblast byla po dlouhou dobu vyhlášena více svými přírodními památkami (národní park Luberon), ale za posledních 10 let udělali místní vinaři obrovský krok vpřed a vína z Luberon se mohou plně vyrovnat i překonat to nejlepší z Côtes du Rhône. A to jak v červených víne, tak bílých a rosé. 

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 86
Vinařství Marrenon
Druh vína suché
Recenze

1 Recenze

Víno do vířivky :-)
Velice příjemné letní víno. Vyniká svěžestí, chutí po citrusovém ovoci, vyniká mandarinka, zřetelná mineralita. Moc jsme si pochutnali :-)

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').