Bag-in-Box a víno

Bag in box
Bag-in-box je moderní forma balení vína. V doslovném překladu znamená "sáček v krabici." A skutečnost bag-in-boxu se příliš neliší. Vakuový sáček s vínem je umístěn uvnitře kartonu (boxu) a víno je rozléváno skrze malý kohoutek umístěný v tomto kartonu. Jaké jsou výhody vína v bag-in-boxu:
Jednoduchá manipulace - s vínem se jednodušeji manipuluje, přepravuje se snáze a bag-in-box je také snadno skladovatelný. Nezabírá prakticky žádné místo na víc.
Trvanlivost vína - díky vakuovému sáčku a kohoutku, který do něj k vínu nevpustí žádný vzduch, je víno ideálně uloženo a vydrží v bag-in-boxu minimálně 6 týdnů od prvního použítí. 
Praktičnost - bag-in-box není praktický jen do restaurací, ale také do domácností a na party. Prakticky nehrozí riziko, že se rozbije, snadno se přenáší, použijete tolik vína kolik opravud potřebujete a zbytek můžete použít jindy. Nemusí řešit vratné přepravky a lahve, hledat vývrtku či čistit v restauracích stáčecí zařízení
Globálně ověřený princip - bag in boxy samozřejmě nejsou českým vynálezem a můžete na ně narazit ve spoustě zemí včetně věhlasných vinařských. Obrovské popularitě se těší ve Skandinávii, ale také v Austrálii, Novém Zelandu, ale také na největším vinařském trhu světa - ve Velké Británii.
 
Zde najdete naše kompletní portfolio BAG-IN-BOXů (16 druhů)
A zde některé naše tipy:
Chardonnay 3L Cotes du Rhone 3L Merlot 5L
Chardonnay Bag in box Cotes du Rhone bag in box Merlot bag in box