Vinařství Volařík

Vinařství Volařík

Vinařská tradice rodiny Volaříkovy sahá do roku 1945, avšak Vinařství Volařík vstoupilo na trh pod tímto označením až v roce 2008. V současné době obhospodařuje v integrované produkci 90 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Roční produkcí kolem 220 tisíc lahví se řadí mezi střední vinařství.

Vinařství pěstuje a zpracovává odrůdy typické pro oblast pod Pálavou, nejvíce zastoupen je Ryzlink vlašský a rýnský, Pálava, Veltlínské zelené, Chardonnay, Müller Thurgau a Rulandské bílé. Po celou dobu pěstování i zpracování je kladen důraz na šetrný přístup k hroznu – množství na keři se redukuje, sběr hrozna probíhá ručně, ke zpracování dochází bezprostředně po sběru za použití nejnovějších technologií.

Vinařství se specializuje na bílá přívlastková vína, ale v nabíce nechybí ani hroznový mošt, rosé a sekty.

V roce 2011 byla na trh uvedena terriorová řada vín, která vychází z filozofie jedinečnosti viničních tratí. Každá trať svou polohou, podložím a klimatickými vlivy výrazně ovlivňuje charakter hrozna, určuje způsob pěstování i zpracování. Terroirová vína nesou jména nejprestižnějších tratí vinařství - Ořechová hora, Železná, Kotelná, Věstoňsko, Purmice, Zimní vrch, U Venuše.

Mezi nejprestižnější ocenění vinařství patří Vinař roku 2011, Champion Valtických vinných trhů 2011, 2013 a 2014,  Král vín za nejlepší kolekci v letech 2010, 2011 i 2012, Champion Jarovín rosé 2012, Champion Mikulovské vinařské podoblasti 2012. Článek o vinařství Volařík zde.

Nastavit sestupně

8 položek

Nastavit sestupně

8 položek