Newsletter 10. března 2015
Jaro je pomalu, ale jistě zde. A sice se s jeho příchodem blíží období růžových vín, ale my jsme pro vás připravili něco prakticky opačného - oceněná vína Châteauneuf-du-Pape. A jako tradičně - aby vás "více bavila" - za akční ceny. 
Co je to Châteauneuf-du-Pape: Nejznámější apelace (typ vína) jižní Francie. Název vychází ze stejnojmenné vesničky u řeky Rhony, z jejichž vinic se vyrábělo tzv. papežské víno. Na přelomu 14. a 15. století vzniklo tzv. papežské schizma - tedy stav kdy nebyl jeden, ale dva a chvílemi i tři papeži. A ten, který nás zajímá, sídlil v nedalekém Avignonu. A papež potřebuje víno... Vybral si tedy nedaleké vinice a tamnější obec tím získala název Châteauneuf-du-Pape, tedy "nový papežův zámek." Dnes už máme papeže jen jednoho a v římě, ale na proslulosti těchto vín to nic neubralo. To platí dvojnásob v naší zemi.
Vinice Chateauneuf-du-Pape
Máme pro Vás připraveny dvě vína:
Châteauneuf-du-Pape Vieux Lazaret 2006 - nejlépe hodnocené červené CHNDP v Prague Wine Trophy. Zralé, připravené k pití, navíc obsahující všech 13 odrůd (i když kromě G-S-M jen zlomkem v cuvée) a s akční -24% slevou. Ta však platí jen do tohoto pátku.
Sada 2 vítězných Châteauneuf-du-Pape včetně dárkového obalu - naše druhá nabídka je na dárkové balení. To obsahuje předešlého vítěze mezi červenými víny a k tomu absolutního vítěze - Châteauneuf-du-Pape blanc Vignobles de la Serriere z Chateau Beauchene. Tedy bílé, ale celkově nejlepší CHNDP v soutěži Prague Wine Trophy za loňský rok. A opět do tohoto pátku Vám nabízíme na tuto sadu dvou nejlepších vín apelace Châteauneuf-du-Pape slevu -16%.
A abychom Vás neochudili ani o zmíněná růžová vína - první tip na jihofrancouzské rosé ročníku 2014 - Côtes du Rhône Réserve Grand Veneur
Chateau Beauchene