Titulka
Sleva na vína Gerard Bertrand - zadejte kód gerard a sleva je vaše (návod ZDE)

V první jarní dny nám do skladu dorazily novinky z vinařství Gerard Bertrand. To patří mezi vlajkové lodě našeho vinného portfolia. Jejich vína jsou dlouhodobě hodnocena jako ta vůbec nejlepší co jihofrancouzská oblast Languedoc může nabídnout. A to jak francouzskými vinnými novináři tak zahraničními jak Wine Spectator, Wine Enthusiast či Robert Parker. Navíc velká část vin od Gerard Bertrand patří do bio produkce – tedy jsou vyráběna v souladu s přírodou a přirozeným prostředím vinic. Navíc Wine Spectator udělil titul "Francouzské vinařství s nejlepším poměrem ceny a kvality"

Sauvignon

A nyní konkrétně k novinkám – stavebním kamenem portfolia je řada Réseve speciale. I v tuzemské soutěži vín Prague Wine Trophy jsme získali ocenění za Chardonnay, Merlot a Syrah. Nyní jsme jako novinku přivezli Sauvignon blanc. Šťavnaté. Minerální a ovocné víno profitující z teplého klimatu Languedocu spolu s vláhou proudící od středozemního moře. Více o tomto novém Sauvignonu ZDE.
Když zůstaneme u novinek, tak samozřejmě nemůžeme opominout červená vína. Z výběrové řady Grand Terroir, která mapuje jednotlivé výběrové parcely hlavně v části Rousillon, máme již v sortimentu úspěšný Tautavel a La Clape. Nově jsme přivezli Les Aspres, které získalo 90 bodů od Roberta Parkera. Stejně jako většina červených vín tohoto nejjižnějšího koutu Francie, kombinuje tmavé, divoké ovoce s kořenitostí, eukalyptem, tóny máty, určitou divokostí a tříslovinami.
Na konci března jsme uspořádali ochutnávku vín právě z vinařství Gerard Bertrand. Kromě výše uvedených novinek, jsme si připomněli i stálice tohoto producenta. Vůbec největší úspěch sklidilo červené Domaine Villemajou, které pochází z vůbec prvního vinařství rodiny Bertrandu (dnes vlastní 11 vinných usedlostí a vinařství). Na stejné úrovni obliby se pak držel červený Cigalus, který byl již několikrát oceněn jako nejlepší Cabernet sauvignon v České republice (v Prague Wine Trophy). Nezvyklé, až raritní víno degustace byl šumivý Cremant de Limoux – Code Rouge. Název evokuje červenou barvu, láhev růžové a její obsah je ve finále čiré, bílé šumivé víno. Exkluzivní cremant blížící se svým projevem základním champagne. Les Aspres
Na závěr novinek z Languedocu jsme přivezli i růžová vína. Nejpopulárnější rosé celého vinařství Gerard Bertrand se jmenuje Gris blanc a je vyrobeno z odrůd Grenache gris (šedá) a Grenache noir (černá). Svou barvou evokuje jemně růžové až šedé tóny. Chuť velmi ovocná, elegantní a minerální. Momentálně si můžete porovnat ročník 2014, který je lahvově ideálně zralý s ročníkem 2015, který je čerstvě uveden na trh.
Není to však jediné rosé, které máme od Gerarda Bertrand v nabídce. Nejen na svatého Valentýna jsme slavili úspěch s Cotes de Roses rosé aneb růžové víno z růžových svahů. Toto víno v ročníku 2014 získalo na bruselské soutěži vín ocenění nejlepší rosé světa. My už jsme aktuálně přešli na svěží ročník 2015, který je však také ve speciálních designových lahvích připomínající květ růže. A českou stoupou tohoto vína je uzávěr VINOLOK.
Oceněných růžových vín však u nás najdete ještě více. V loni vyhrálo v Prague Wine Trophy titul Nejlepší rosé v ČR růžové Cotes de Provence 2014. My máme ve standardních lahvích již ročník 2015, ale pokud si chcete připomenout championa, stále jsou k dispozici lahve o objemu 1,5 a 0,375 litru. Navíc za akční cenu. Na závěr růžového „bloku“ připomínáme oficiální rosé turnaje Roland Garros – Petula Luberon rosé 2015.
Vinoutlet
Na našem slevovém portálu www.Vinoutlet.cz najdete nově španělské víno z odrůdy Tempranillo a také akční nabídku na růžové víno z jihu Francie – QEF rosé. A pokud byste měli chuť na chilské víno, i ta možnost ZDE je.
Vinotéka zdarma 
Španělský týden
Španělský týden
VINO.TK
Test Chardonnay z Evropy a Nového světa  
Z čeho se skládá cena vína v obchodě  
Když se řekne Sauvignon  
Není reserva jako reserva  
Švédské víno