Co nám právě dorazilo na sklad - březen 2015

Co nám dorazilo na sklad

Postupně většina moravských vinařství začíná lahvovat ročník 2014. Není tajemstvím, že loňský rok se nezapíše do dějin tuzemského vinařského průmyslu zlatým písmem. Sklizeň až o 40% menší než v roce 2013, kvalita hroznů v lepším případě průměrná.

Proto jsme s nadšením uvítali inventuru skladů ve vinařství Volařík – vinař roku 2014, kde „objevili“ zapomenutí lahve ročníku 2013 a 2012. Jsme si jistí, že u „Volaříku“ se profesionálně zhostí i ročníku 2014, ale pokud se přeci jen chcete zásobit víny ze standardních ročníků, máte možnost ZDE.
Co nám dorazilo na sklad
"Objem ničím nenahradiš" - aneb láhev Magnum 1,5L jednoho z našich nejoblíbenějších Cotes du Rhone Réserve Grand Veneur. Víno navíc v ročníku 2012 - oceněno 89 body Robertem Parkerem. Na Rhone zůstaneme i druhým tipem - a to úplnou novinkou v sortimentu vinařství Alain Jaume - Tavelem - vrcholným růžovým vínem pro celý region jižní Francie. Kořenité, plné, ale stále ovocné růžové víno. Jeden z symbolů celého údolí Rhony.
Nejen z Francie máme novinky, ale i z Argentiny. Z vinařství Jean Bousquet jsme nově dovezli Merlot Reservu. Po delší odmlce také v našem sortimentu najdete výběrový Pinot Noir Reserva a sladký Malbec Dolce 0,5L.