Moravská oceněná vína

Moravská oceněná vína
Nejlepší Sauvignon v ČR
Krásná Hora - Sauvignon Barrel Selection 2015  Sauvignon Krásná Hora
Sauvignon ohodnocen jako vůbec nejlepší Sauvignon v ČR - v Prague Wine Trophy 2017. Výjimečný klon Sauvignonu z vitální organické vinice s projevem výrazné minerality. Fermentovaný v nových francouzských dubových sudech. Bez přidání síry. Jeden rok na kvasnicích. Výběr dvou nejlepších sudů z ročníku 2015.
 
Nejlepší moravské Chardonnay
Krásná Hora - Chardonnay Barrel Selection 2015 Nejlepší moravské Chardonnay 
Nejlepší moravské Chardonnay dle Prague Wine Trophy 2017. Dvanáct hodin macerace na slupkách, následná fermentace v nových francouzských dubových sudech bez přidání síry, zrání jeden rok na kvasnicích. Výběr tří nejlepších sudů z ročníku 2015.
Nejlepší müller thurgau
Müller Thurgau Collection 1508 reserve 2015 - pozdní sběr - Zámecké vinařství Bzenec Nejlepší müller thurgau
Champion odrůdy Müller Thurgau v Prague Wine Trophy Polosuché víno. Harmonická chuť a hebká vůně připomínající muškát nebo vanilku.
 
Zlatá medaile Muller Thurgau
Müller Thurgau 2015 Flower line pozdní sběr - Vinařství Mikrosvín Mikulov Zlatá medaile Müller Thurgau
Zlatá medaile v Prague Wine Trophy. Polouché víno. Víno světle žluté barvy s bělavými odlesky. Vůně jemná a příjemně tvarovaná. Lehké aroma hroznů a mandarinek se příjemně rozvíjí a je velmi podmanivé. Chuť je svěží a přímá. Ideální poměr zbytkového cukru a kyselin vybízí k dalšímu doušku.
Nejlepší Muškát Moravský
Muškát moravský  2015 Flower line pozdn svěr - Vinařství Mikrosvín Mikulov Nejlepší Muškát Moravský
Champion odrůdy Muškát v Prague Wine Trophy. Polosuché víno. Víno světle žluté barvy s bělavými odlesky. Vůně jemná a příjemně tvarovaná. Lehké aroma hroznů a mandarinek se příjemně rozvíjí a je velmi podmanivé. Chuť je svěží a přímá. Ideální poměr zbytkového cukru a kyselin vybízí k dalšímu doušku.
Nejlepší Moravské Rulandské šedé
Rulandské šedé 2015 výběr z hroznů - tradiční řada - Vinařství Mikrosvín Mikulov Nejlepší Rulandské šedé
Champion odrůdy Rulandské šedé v Prague Wine Trophy. Polosladké víno. Bohatá vůně Vás okouzlí tóny zralých hrušek a rynglí. Závěru vévodí skořicový podtón. Chuť je výrazná a zrcadlí vyzrálost hroznů. Nástup chuti je široký s hladkou kyselinou a příjemným zbytkovým cukrem. Dochuť připomíná sušené ovoce, jako jsou datle a fíky.
Zlatá medaile moravský sekt
Sekt Mikros 2012 - tradiční řada - Vinařství Mikrosvín Mikulov Zlatá medaile moravský sekt
Zlatá medaile v Prague Wine Trophy. Klasický sekt Mikrosvín je vzrušující cuvée z ročníku 2012 založené na vlašáku, který doplňuje ryzlink rýnský a obohacuje trocha chardonnay. Dozáží je bobulový výběr vlašáku ze Železné, sekt je vyráběn klasickou metodou, druhotným kvašením v lahvi, ležel celých 42 měsícu na kvasinkách a díky tomu získal plnost a mohutnost jak ve vůni, tak v chuti. Lahve jsou ručně setřásány. Víno se 7 gramy zbytkového cukru spadá do kategorie brut.
Nejlepší bílé suché víno
Pálava Velký Sonberk 2015 VOC - Sonberk Nejlepší bílé suché víno
Nejlepší suché aromatické bílé víno dle Decanteru v roce 2017. Vůně čerstvě rozmačkaných hroznů, čajové růže, exotického ovoce, doplněná o příjemnou kořenitost. Chuť je hutná a výrazná, kopírující aromatický profil vína. Dlouhotrvající závěr plný ovocnosti a kořenitosti doplňuje zážitek z tohoto vína.