Sada 6 vín - To nejlepší z Beaujolais

Sada 6 vín - To nejlepší z Beaujolais

6 vín z nejlepší části Beaujolais - cru Beaujolais. Každé z vín reprezentuje jednu vesnici, jednu část této oblasti na jihu Burgundska, ale hlavně jeden ze stylů odrůdy Gamay. Každé z cru v Beaujolais odráží velmi čitelně rozdílný terroir vinic. Stejná odrůda, stejný region, ale 6x odlišný styl vína. Celkově cru v Beaujolais jsou elegantními víny, ovocnými, několika vrstevnatými. Nemají spousty tříslovin, nejsou extrémně kořenité. Jsou šťavnatá, decentní, plná, ale příjemně pitelná. Jejich styl se však liší. Od mohutných Moulin-á-Vent a Morgon, přes květnaté Fleurie až po jemné Saint-Amour a Chiroubles.. Beaujolais je regionem Francie, který za posledních 10 let prošel největším kvalitativním vývojem. Cru z Beaujolais jsou kvalitativním vrcholem této oblasti.

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
1 799,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Tato sada obsahuje těchto 6 vín - Cru de Beaujolais: Moulin-á-Vent, Fleurie, Morgon, Chiroubles, Brouilly, Saint Amour.  Cru de Beaujolais jsou vína z vinic na samotném severu regionu Beaujolais. Z nejlepších poloch, které tento region nabízí. Nevyrábí se zde Beaujolais ani Beaujolais Villages, i když zde všude roste odrůda Gamay. Nachází se zde 10 cru de Beaujolais - výběrových vín a poloh celého regionu. 9 z nich je pojmenovaných po vesnicích, jen Moulin-á-Vent je výjimkou. 

Fleurie - Cuvée Les Vieux Granits

Cru de Beaujolais. Jedno z nejznámějších vín tohoto typu. Jak již název napovídá (fleurie - fleur = francozsky květina), květnatá vůně je pro toto červené víno tradiční. Ovocné, aromatické, svěží víno s hedvábnou strukturou. Jednoznačně patři mezi nejvýstižnější vyjádření odrůdy Gamay.

Moulin-á-Vent - Cuvée Terre de Lumieres

Jediné z cru Beaujolais, které není pojmenolané po vesnici, ale po větrném mlýnu (moulin-á-vent), v jehož okolí vinice rostou. Tóny středně zralého červeného ovoce, švestek, rybízu. Trocha tříslovin v kombinaci s příjemnou svěžestí kyselin vytváří nejen z tohoto vína, ale celkově z vín z Beaujolais jedny z nejuniverzálnějších partnerů v gastronomii (cru Beaujolais můžeme doporučit k bohaté škále jídel od salátů až po zvěřinu.)

Morgon - Les Roches

Tradiční zástupce vín z Morgonu. Odrůda Gamay zde vytváří třešňovou vůni a šťavnatost. V protipolu k tomu stojí pevnost tohoto vína a jeho tříslovin. Víno dlouhé, přímé a postupně se vyvíjející. Jedno z mohutných Cru z Beaujolais.

Chiroubles - Les Rases

Chiroubles pochází z jedněch z nejvyšé položených vinic v Beaujolais. To mu dodává ještě na větší jemnosti a sofistikovanosti mezi Cru z Beaujolais. Vůně květinová spolu s tóny červeného ovoce, které přecházejí i do chuti. Ta je jemná, decentní, ale na druhou stranu velmi dlouhá.

Brouilly - Les Pentes

Svou rozlohou největší apelace mezi Cru z Beaujolais. Leží na úpatí stejnojmenné hory, jejichž vinařská tradice je dohledatelná až do doby Římanů. Víno intenzivní barvy, vůně drobnějšího červeného ovoce. Chuťový nástup je podpořen tříslovinami, které z Brouilly dělají statnější víno v rámci své kategorie. Nicméně jedno z nejčitelnějších vyjádření odrůdy Gamay.

Saint Amour - Domaine du Pont de la Billette

Saint Amour - "Svatá láska." Jedno z jemnějších svého druhu. Vinice jsou umístěny v sousedství s říčkou Billette. Rubínová barva, vůně čerstvého červeného ovoce s dominancí višní. Chuť jemná, sametová, postupně uvolňující ovocný projev, který je dlouhý, ale po celou dobu velmi elegantní.

Doporučení: Beaujolais a vína Cru z Beaujolais hlavně jsou ideálním doprovodem široké škály jídel. Jsou gastronomicky jedny z nejuniverzálnějších vůbec. Od "prkénka" se sýrem a paštikou (terinou), po burgundskou kuchyny (Coq au vin nebo hovězí po burgundsku) či tradiční české pečeně, to vše vína z odrůdy Gamay zvládnou na výtečnou.

 

 

Další informace

Další informace

Země původu Ne
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').