Novinky z Gaskoňska

Jihozápad Francie (Sud-Ouest) jako vinařská oblast patří společně s regionem Savojska mezi nejmenší vinařské regiony Francie. To však neznamená,že bychom tuto oblast, která leží na jih a východ od Bordeaux, měli opomíjet. Platí pro ni totiž totéž, co pro Languedoc - velmi zajímavá vína za velmi přijatelné ceny. Protože tento region je souborem několika menších viničních podoblastí, liší se odrůdové složení jednotlivých apelací, od Malbecu v Cahors, přes Tannat v Madiranu až po Cabernet sauvignony v Bergeracu. Navíc je to oblast, kde se zachovaly vinice, které přežili phyloxeru a jsou starší 150 let.
Madiran je apelace vín z Jihozápadu (název regionu) Francie. Vinice leží v administrativních okrscích Hautes-Pyrénées, Pyrénées-Atlantiques a Gers. Hlavním rysem vín z Madiran je použití odrůdy Tannat, která má buď absolutní většina ve víně nebo celých 100%. Více jsou tmavá, často nazývaná až černými. Hutné třísloviny a mohutnost v chuti, to jsou charakteristiky pro tato vína.
Plaimont je tradičním a zároveň vedoucím producentem vína na Jihozápadě Francie. Toto vinařské sdružení produkuje vína v apelacích Madiran, Saint Mont (98% produkce této apelace) a zemská vína „z Gaskoňska“ – Côtes de Gascogne IGP. Více jak 1000 vinohradníků obhospodařuje přes 5000 hektarů vinic, které každoročně vyprodukují přes 40 milionů lahví. Od lehkých, svěžích vín z odrůdy Colombard po mocné a mohutné vína apelace Madiran založené na odrůdě Tannat. Ta je historicky tradiční odrůdou pro tento region Francie, ale nyní je známější spíše z uruguayských vín. Jedná se o odrůda dávají vína syté barvy s fialovými odlesky a tóny tmavého divokého ovoce se spoustou tříslovin. Do portfolia patří i několik významných châteaux a usedlostí, které vyrábějí top vína v apelacích Madiran či Saint Mont. Jedním z nich je například Cave de Crouseilles.
Nová mohutná vína z odrůdy Tannat
Madiran Chez Louisat Novel Veine Greviere Argilo Bonificat
Chez Louisat Novel Rouge Veine Greviere Argilo Bonificat 2008
Unikátní vína ze Saint Mont
Saint MOnt blanc Saint MOnt Vignes Prephxyloxerique
Cirque Nord La Madeleine Prephyloxerique
Vinice 140 let VYPRODÁNO
Naše ověřené bestsellery
Rieste Bazin sladké Bazin červené Constance Madiran Neves
Gaskoňsko bílé Gaskoňské sladké Gaskoňsko červené Saint Mont Madiran