Errazuriz Ikony - Don Maximiano Fonder´s Reserve 2008

Errazuriz Ikony - Don Maximiano Fonder´s Reserve 2008

Nový ročník kultovního chilského vína - aktuálně ohodnocen tento ročník 94 bodů Parker a 91 body od Wine Specatoru! - 2. nejlepší hodnocení ročníku 2006 chilských vín, hned za Vinedo Chadwick 2006, také z Errazuriz.
Podle posledních 2 světových slepých degustacích tzv. Pekingské degustace (viz odkaz) a Amsterodamské (viz odkaz) - nejlepší víno ze světových velikánů (Margaux, Latour, Mouton). A ročník 2004 skončil hned na 2. místě...Kultovní a špičkové víno vinařství Errazuriz. Oprávněn je považováno za super prémiové víno a je součástí řady vín Errazuriz nazvanou oprávněně Ikony.

Odruda 82% Cabernet Sauvignon, 8% Cabernet franc, 5% Petit Verdot, 5% Syrah
Doba archivace 15 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
1 399,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Intenzivní a hluboce červená barva. Vůně obsahuje tóny černého rybízu, pralinek, tmavého lesního ovoce. Tyto aromatické stopy jsou doplněny dotekem balzamika, černého pepře, zelených oliv a náznaku čokolády, který umocňuje širokou komplexnost vína. Černý rybíz a ostružiny se objevují také v chuti. Pevné třísloviny jsou integrovány společně s projevem zrání na dubovém sudu. Lehká kyselina dodává svěžest a eleganci. Dobře strukturované víno s dlouhou dochutí, které se postupně bude v lahvi zaoblovat nabývat na komplexnosti. Víno bude na vrcholu v roce 2013. Podrobné informace o víně a vinařství získáte na: www.errazuriz.cz


Maximiano více jak obstál v konkurenci světových vín:


O výsledcích tohoto vína v ročníku 2005 v konkurenci nejlepších světových vín se více dočtete zde: Berlínská degustace.  Na poslední - Pekingské degustaci - se Maximiano 2005 umístil dokonce na první místě a ročník 2004 na místě druhém. A to v konkurenci vín jako Margaux, Mouton a Lafite. Výsledky degustace zde.

Další informace

Další informace

Země původu Ne
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').