Sada 3 vín - Maison Jadot - kolekce Chablis

Sada 3 vín - Maison Jadot - kolekce Chablis

Sada tří vín burgundské oblasti Chablis. Lahve jsou zabaleny v dárkové dřevěné kazetě.


Chablis  - Maison Louis Jadot - Slavné minerální a svěží víno z podoblasti Burgundska - z Chablis. Barva příjemně zlatavě žlutá. Víno šťavnaté, jiskrné a svěží s tóny svěžích citrusů a vyrovnané minerality.


Chablis 1er cru Fourchaume- Maison Louis Jadot - Slavné minerální a svěží víno z podoblasti Burgundska - z Chablis, v kategorie Premier cru a z vyhlášené parcely Fourchaume. Světlá barva šedými odlesky. Vůně velmi květnatá s dotekem zimolezu a lípového květu. Chuť svěží, minerální, ale i dobře strukturovaná, vyvážená mezi jiskrnou svěžestí a ovocnou plností. Dozrává do elegance.


Chablis Grand cru Blanchot - Vrcholné Chablis Grand cru z vinařství Maison Louis Jadot. Jiskrná barva s dotekem zlatých odstínů. Hrozny pocházejí z vinice z východní orientací, dodávají vínu plnost, hutná texturu a plnou chuť. Díky optimální době sklizně se otevírá široká škála vůní a vyvážená chuť.


Obrázek je ilustrační (vyobrazené lahve).

Odruda Chardonnay
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Jadot-Vánoce
3 300,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Maison Louis Jadot je jedním z nejznámějších vinařství v Burgundsku. Tradiční producent vína datuje svou historii do poloviny 19. století. První vinici dokonce koupila rodina Jadotů již v roce 1826. V současnosti vlastní 220 hektarů napříč apelacemi celého Burgundska včetně Beaujolais. Většina z nich pak patří do špičkových kategorií Premier a Grand cru. Celkově v portoliu vinařství Maison Louis Jadot najdeme přes 120 druhů burgundských vín. Ty již třetí století zdobí stoly těch nejprestižnějších restaurací světa, stejně jako domácí sbírky milovníků vína. Strategie pro každé víno je však neustále stejná.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Jadot-Vánoce
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').