Sada 2 vín - Maison Jadot

Sada 2 vín - Maison Jadot

Sada dvou klasických burgundských vín z vinařství Maison Louis Jadot. Sada obsahuje červené Bourgogne rouge a bílé Bourgogne blanc. Obě lahve jsou v dárkové kartonové krabici.


Bourogne rouge - Maison Louis Jadot - Bourgogne Pinot Noir "Couvent des Jacobins" Louis Jadot. Víno z odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré) zraje částečně v dubových sudech po dobu 9 až 16 měsíců (dle ročníku). Toto víno vždy dobře reprezentuje odrůdu Pinot Noir a její charakteristiku svým nenapodobitelným tónem červeného ovoce, které hraje prim v prvním období vína a tóny zemitosti, kořenitosti, které nabývají na výraznosti s postupným zráním.


Bourogne blanc - Maison Louis Jadot - Toto burgundské víno Louis Jadot založené na Chardonnay zrálo z části v cuvech a tedy ne v dubových sudech. Tato část vína dodává maximální svěžest a ovocnou vůni. Část, která zrála v baricích (tedy dubových sudech) po dobu 8 měsíců vínu přináší strukturu a kulatost. Bourgogne Chardonnay  je víno ovocné s lehkým náznakem zrání na sudu. Svěží vůně ovocné dužniny a květů. Celkově elegantní. Chuť příjemná, vybízející k dalšímu napití, harmonická a vyrovnaná. Je to dostupné bílé Chardonnay předního burgundsé producenta. Navíc pro zvýšení kvality tohoto vína, část hroznů pochází z prestižnějších apelací - kategorie Villages - a jsou "deklasifikovány" do tohoto regionálního Chardonnay.

Odruda
Doba archivace 4 roky
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Jadot-Vánoce
770,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Maison Louis Jadot je jedním z nejznámějších vinařství v Burgundsku. Tradiční producent vína datuje svou historii do poloviny 19. století. První vinici dokonce koupila rodina Jadotů již v roce 1826. V současnosti vlastní 220 hektarů napříč apelacemi celého Burgundska včetně Beaujolais. Většina z nich pak patří do špičkových kategorií Premier a Grand cru. Celkově v portoliu vinařství Maison Louis Jadot najdeme přes 120 druhů burgundských vín. Ty již třetí století zdobí stoly těch nejprestižnějších restaurací světa, stejně jako domácí sbírky milovníků vína. Strategie pro každé víno je však neustále stejná.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Jadot-Vánoce
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').