Maison Louis Jadot
Maison Louis Jadot- špičková burgundská vína
Zde najdete kompletní sortiment vinařství Maison Louis Jadot
Sudy Maison Louis Jadot
Kultovní ročník 2015
A aby se vám to vánoční "rozšupování" dělalo snadněji, přivezli jsme řadu novinek z kultovního burgundského ročníku 2015. Ten je často přirovnáván ke kvalitativnímu etalonu tohoto regionu - roku 2005. Výběr hodnocení ročníku 2015: R.Parker červené 94-96, bílé 90 /// Decanter červené 5/5, chablis 4,5/5 /// Berry Bros. & Rudd červené 9/10, bílé 8/10 /// Wine Spectator bílé 93-96/100 - červené ještě nehodnotili.
Jancis Robinson: "Low yields and warm weather allowed for ample ripeness, small berries and an early harvest. Quality is looking extremely fine, with some people whispering comparisons with the outstanding 2005 vintage. Acid levels in individual wines may be crucial."
Forbes: "Vyrobit v roce 2015 špatné víno? To jste se museli probudit a říct si - chci vyrobit špatné víno" - originál zde.
Každopádně ročník 2015 je případ, kdy velká vína jsou na přídel a velmi rychle budou rozprodána, tak jak se to stalo v s víny ročníku  2005. Zde jsme pro vás přivezli několik novinek a burgundských stálice tohoto ročníku:
Bílá vína:
Meursault 2015 - Louis Jadot
Chablis Grand Cru Blanchot 2015 - Louis Jadot
Chablis 1er Fourchaume 2015 - Louis Jadot
Puligny Montrachet 2015 - Louis Jadot
Chassagne Montrachet blanc Premier cru Morgeot Monopole 2015 - Louis Jadot
Červená vína:
Pommard 2015 - Louis Jadot
Gevrey Chambertin 2015 - Louis Jadot
Corton-Gréves Grand cru 2015 - Louis Jadot
Aloxe-Corton 2015 - Louis Jadot
Fixin 2015 - Louis Jadot
Ladoix 2015 - Louis Jadot
Maison Louis Jadot
Maison Louis Jadot je jedním ze symbolů celého Burgundska. Tradiční vinařství s historií od poloviny 19. století s více jak 220 hektary vinic rozmístěných po celé ploše Burgundska. Od Côte d´Or přes Mâconnais až na jih k Beaujolais. Velká část z nich pak v kategorii Premier cru a Grand cru. Všechna vína hrdě nesoucí etiketu Maison Louis Jadot mají kontrolovaný původ hroznů - Appellation d'Origine Contrôlée. Díky kvalitě vín má Maison Louis Jadot dlouhodobé pevné vazby nejen v domácí Francii, ale v celém světě se svými klienty a partnery. Ať se jedná o sommeliéry, restaurace, obchodníky s vínem, dovozce či milovníky vína.
Od počátku přistupuje Maison Louis Jadot rovnocenně ke každému svému burgundskému vínu. Lhostejno jaké apelace, zda Grand cru nebo prosté Bourgogne rouge. Cílem je vždy vyjádřit skutečný charakter Burgundska skrze vína. Bohatou historii tohoto regionu a slibnou budoucnost. Cílem celého vinařského týmu pod vedením Frédérica Barniera je maximální vyjádření terroiru a jeho čitelnost v každém víně. To platilo při založení vinařství v 19. století a platí ti i nyní.
Historie vinařství Maison Louis Jadot Vína Maison Louis Jadot